Muzeum Regionalne

Adres:

Rynek 11, Piwniczna-Zdrój

Telefon:

18 446 44 33

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zgromadzono w nim ponad 1500 eksponatów będących świadectwem minionych lat. W Muzeum zobaczyć można m.in. stare dokumenty, pieczęcie i fotokopie przywilejów królewskich, które przedstawiają historie Piwnicznej Szyi od czasów jej lokacji i są świadectwem opieki jaką sprawowali władcy nad miastem. Zbiory etnograficzne  opowiadają o codziennym życiu czarnych górali, ich strojach, zawodach jakie wykonywali, narzędzi jakich używali, regionalnej gwarze oraz obyczajach. Można także obejrzeć modele warsztatów działających kiedyś na obszarze miasta tj. młyn, folusz, świdernia, olejarnia. Jest również model zagrody opisanej w książce Marii Kownackiej „Szkoła nad obłokami”. Atrakcyjną kolekcją Muzeum jest największa w Polsce kolekcja dawnego sprzętu narciarskiego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1243