Wieża widokowa na Eliaszówce

Adres:

Piwniczna-Zdrój

Większość z nas wybierając się do Beskidu Sądeckiego decyduje się również na piesze wędrówki po tamtejszych górskich szlakach.

Jeśli jesteś jedną z takich osób, to warto, abyś zainteresował się jedną z atrakcyjnych tras turystycznych, a mianowicie trasą na Eliaszówkę, gdzie znajduje się dostępna dla turystów wieża widokowa. Na Eliaszówkę możemy udać się od strony Kosarzysk. Jest to chyba najlepsza i najszybsza droga, jeśli znajdujemy się w okolicach Piwnicznej Zdroju. Trasa nie jest zbyt skomplikowana, choć trzeba przyznać, że w kilku miejscach podejścia są dość strome. Osoby, które aktywnie spędzają swój wolny czas nie powinny mieć z tym trudności. Ci, którzy znacznie rzadziej chodzą po górach będą zapewne potrzebowali chwili odpoczynku podczas wędrówki. Wieża widokowa na Eliaszówce jest ogromną atrakcją turystyczną na szlaku. Możemy bez żadnych opłat wejść na sam jej szczyt i podziwiać naprawdę przepiękne widoki, które zapierają dech w piersiach. Warto wiedzieć, że Eliaszówka jest szczytem znajdującym się na wysokości 1024 metrów n. p.m. Jest ona umiejscowiona stosunkowo blisko granicy słowacko-polskiej. Turyści, którzy zdecydują się wejść na sam szczyt wieży widokowej na Eliaszówce, mają szansę dostrzec Nowy Sącz, czy Krynicę, oczywiście, jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, a jak wiemy w górach pogoda jest bardzo zmienna. Jeśli lubisz piesze wędrówki po górach, to Eliaszówka jest idealnym miejscem dla ciebie. Warto wziąć ze sobą aparat, lub lornetkę, ponieważ widoki są naprawdę niesamowite. Na trasie szlaku możemy spotkać również nie tylko przepiękną roślinność, ale także możliwe jest napotkanie zwierząt leśnych, które żyją w tym rejonie. W większości przypadków zwierzęta nie zbliżają się do ludzi, jednak jak zawsze w takich miejscach trzeba mieć to na uwadze.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1999