Trasa rowerowa: Ropczyce

Adres:

Ropczyce

Ropczyce to niezwykle malownicze miasteczko znajdujące się w zachodniej części województwa podkarpackiego, tuż nad rzeką Wielopolką.

Jak wiadomo, Podkarpacie jest jednym z najpiękniejszych rejonów Polski, dlatego też warto udać się w te strony. Szczególną frajdę powinni mieć miłośnicy przejażdżek rowerowych, gdyż w gminie Ropczyce z pewnością nie brakuje wielu bardzo interesujących tras rowerowych. Jedną z nich jest szlak prowadzący z Ropczyc do Kamionki, i z powrotem do Ropczyc. Rozpoczynając trasę warto zwrócić uwagę na plan tego miasta, gdzie miejska zabudowa skoncentrowana jest wzdłuż głównych dróg przebiegających przez Ropczyce. Ponadto w mieście tym znajduje się wiele godnych podziwu zabytków takich, jak np.: cmentarz żydowski, kościół parafialny pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, kapliczka świętego Jana Nepomucena, czy też dom drewniany pochodzący z dziewiętnastego wieku. Kolejnym punktem trasy jest Kamionka, czyli mała malownicza wioska znajdująca się w gminie Ostrów. Na jej terenie znajduje się wiele lasów, rzeka Tuszymka oraz zalew, który stanowi miejsce wypoczynku zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Można tam znaleźć pole namiotowe, ośrodki wczasowe, kąpieliska oraz miejsca, w których można łowić ryby. Rowerzyści jadący tą trasą z pewnością mają wiele atrakcji do podziwiania. Szlak rowerowy kończy się z powrotem w mieście Ropczyce. Taka przejażdżka z pewnością jest dobrym pomysłem i ciekawą alternatywą dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1198