Dni Sandomierza - Truskawkowa Niedziela 2017

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 10 czerwiec 2017 12:00 WOLNY
Adres:

Rynek Starego Miasta, Sandomierz 27-600

e-mail:

www.sandomierz.pl

Zapraszamy na wiosenny, pachnący truskawkami weekend w Sandomierzu!


W sobotę, 10 czerwca od godz. 12.00 wszyscy wielbiciele pokazów rekonstrukcji historycznych będą mogli wziąć udział w „98 rocznicy wkroczenia 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w granice Polski” z udziałem Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego.
Więcej informacji: www.sandomierz.pl


W niedzielę 11 czerwca zapraszamy na Truskawkową Niedzielę do Sandomierza! Impreza plenerowa odbędzie się na Rynku Starego Miasta.

W programie:
w godz. 13.00 – 19.00
- bezpłatne urządzenia rekreacyjne dla dzieci,
- stoiska z truskawkami,

w godz. 14.00 – 19.00 
- akcja pod hasłem „Lubimy kulturę - tworzymy kulturę”:

  • „Miejska Riksza” i darmowy wypoczynek w ruchu dla chętnych

  • Mini - wystawa „wehikułów czasu”

  • „Afryka Nowaka” – interaktywne pokazy i prezentacje

w godz. 15.00 – 18.00
- „Stacyjkowo” – bezpłatne animacje i konkursy dla dzieci
 

SCENA:
od godz. 14.00: set muzyczny w wykonaniu młodzieży z Centrum Edukacji Artystycznej Gama oraz prezentacje wokalne Sandomierskiego Studio Piosenki,
ok. 15.00:  młodzi tancerze i sportowcy z Fabryki Ruchu oraz drugi wstęp wokalny Sandomierskiego Studio Piosenki,
ok. 15.50: występ Formacji Tanecznych PARADOX,
ok. 16.45: set disco w wykonaniu Michała Cezara Białego,
ok. 18.10: pokaz Sandomierskiego Klubu Karate Kyokushin - płyta Rynku,

KONCERTY
ok. 17.05: koncert Sando All Stars,
ok. 18.35: koncert Wes Gałczyński &Power Train,
ok. 19.45: autorski set muzyczny w wykonaniu DJ K,
ok. 20.30: koncert PATRYCJI MARKOWSKIEJ z zespołem,  

FINAŁ
ok. 21:45: Laserowe show.

Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski Sandomierz

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

***

Uwaga! Komunikat!

W związku ze zbliżającymi się Dniami Sandomierza i Truskawkową Niedzielą, która w tym roku przypada na 11 czerwca 2017, wzorem ubiegłych lat, zwracamy się do wszystkich właścicieli sandomierskich lokali gastronomicznych z prośbą o przedstawienie oferty gastronomicznej - menu na bazie truskawek, serwowanego specjalnie z okazji Truskawkowej Niedzieli.

Jeśli dysponują Państwo takim menu, to prosimy o przesłanie go na adres mailowy Sandomierskiego Centrum Kultury: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., najpóźniej do dnia 2 czerwca do godz. 12.00.

Informację na temat truskawkowej oferty gastronomicznej z okazji Truskawkowej Niedzieli podamy do publicznej wiadomości.

***

O ZESPOŁACH:

Wes Gałczyński & Power Train powstał w maju 2012 r. w Stalowej Woli. Styl ich grania można sklasyfikować jako Hard Rock Blues. Typowe amerykańskie, rasowe brzmienie wyróżnia zespół spośród innych polskich zespołów. Lider zespołu upodobał sobie grę techniką sidle na gitarach, które nie zawsze mają 6 strun, jednak brzmienie, na które składa się nie tylko liczba strun ale i osobliwy strój gitar, dostarcza dużo wrażeń i emocji.

Zespół tworzą Wiesław Wes Gałczyński (vocal, gitary), Paweł Gielarek (bas), Jan Kiedrzyński (bębny). Występy zespołu odbierane są bardzo entuzjastycznie, jako że tchnie od zespołu rozpierającą energią. Lider zespołu jest cwierćfinalistą IV edycji X-Factor (2014 r.) Zespół ma za sobą występy w całej Polsce. Zespół zaprezentował się przebojowo na 22 edycji Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim. Największym sukcesem był występ na Dużej Scenie 35 Rawa Blues Festival, gdzie zespół spotkali sie z równie gorącym odbiorem publiczności. W lutym 2016 r. kwartalnik "Twój Blues" w ankiecie "BLUES TOP" uplasował Wes'a Gałczyńskiego na trzeciej pozycji w kategorii "Odkrycie roku".

www.facebook.com/wes.galczynski.power.train/?pnref=lhc
Występ w IV Edycji X-Factor: xfactor.tvn.pl

 

GWIAZDA WIECZORU:

Dla sandomierskiej publiczności zaśpiewa PATRYCJA MARKOWSKA, która wystąpi wraz z zespołem w składzie: Jerzy Runowski (gitara), Rafał Sędek (gitara), Marcin Koczot (wokal wspierający, instrumenty klawiszowe, djembe), Adrian Szczotka (gitara basowa) oraz Radosław Owczarz (perkusja).

Piosenkarka zadebiutowała w 2001 roku albumem zatytułowanym Będę silna.

Drugi album studyjny Markowskiej pt. "Mój czas" ukazał się październiku 2003. Promowały go piosenki Kameleon i ballada Z twoich rąk. W październiku 2005 roku został wydany trzeci album piosenkarki zatytułowany Nie zatrzyma nikt, z którego pochodził przebój Gdy zgasną światła. Tego samego roku wystąpiła w drugiej edycji programu Taniec z gwiazdami.

5 czerwca 2007 na 44. KFPP w Opolu piosenka wykonywana przez Patrycję Markowską Świat się pomylił zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Premiery oraz nagrodę dziennikarzy. 25 czerwca wydała swój pierwszy album koncertowy Patrycja Markowska Live, który zawierał nagrania na żywo, zarejestrowane w warszawskiej Stodole. Czwarta płyta Markowskiej pt. Świat się pomylił została wydana 1 października. Piosenka

Jeszcze raz z niego pochodząca promowała polską komedię romantyczną film o tym samym tytule. Krążek Świat się pomylił był pierwszym dużym sukcesem wydawniczym Markowskiej i zdobył status platynowej płyty. W kwietniu 2008 piosenkarka otrzymała statuetkę Eska Music Awards 2008 w kategorii Artystka roku. Jesienią ukazała się edycja specjalna albumu, zawierająca przebój pt. Deszcz.

11 lipca 2008 zagrała koncert przed Nelly Furtado w Poznaniu a 20 czerwca 2009 wystąpiła przed Lennym Kravitzem w Krakowie.

26 października 2010 ukazała się piąta płyta piosenkarki pt. Patrycja Markowska. Kilka tygodni po premierze wydawnictwo osiągnęło status złotej płyty a wkrótce potem platynowej. Płytę promowało pięć singli: Księżycowy, Hallo, hallo, Ostatni, W hotelowych korytarzach oraz Tylko mnie nie strasz. W teledysku do utworu W hotelowych korytarzach zagrał życiowy partner artystki Jacek Kopczyński.

Wiosną 2013 wraz z Justyną Steczkowską, Markiem Piekarczykiem oraz Tomsonem i Baronem z Afromental zasiadła w jury drugiej edycji programu The Voice of Poland. W maju wydała swój szósty studyjny album pt. Alter Ego. Płyta była promowana tytułowym singlem z płyty oraz piosenką Dzień za dniem, do których to powstały także teledyski.  

W listopadzie 2013 Markowska zagrała z zespołem trasę klubową promującą album Alter Ego. Oprócz kilkunastu koncertów w Polsce muzycy zagrali 3 koncerty dla Polonii na Wyspach Brytyjskich. W styczniu 2014 miała miejsce premiera kolejnego singla z albumu Alter Ego – Ocean. Artystka wykonuje go z Arturem Gadowskim.

W maju 2014 wystąpiła podczas drugiego dnia festiwalu TOPtrendy 2014 w konkursie Największe Przeboje Roku z piosenką Dzień za dniem wśród wykonawców, których piosenki były w ostatnim roku najczęściej granymi w stacjach radiowych. W tym samym festiwalowym dniu, zasiadła w jury konkursu Trendy. W lipcu 2014 powstał teledysk do utworu Nim się zamienisz w żart wyreżyserowany przez Jana Macierewicza, w którym wzięły udział dzieci członków zespołu Patrycji.

W lutym 2015 zajęła 14. miejsce w plebiscycie radia RMF FM na artystę 25-lecia.
W kwietniu piosenkarka wystąpiła z zespołem w Wembley Arena w Londynie podczas koncertu Top Music Wembley.

W listopada 2015 ukazał się album zespołu Pectus, Kobiety, na której Markowska zaśpiewała w duecie z wokalistą zespołu, Tomaszem Szczepanikiem utwór Między słowami.
W grudniu 2015 miała miejsce premiera teledysku do utworu Markowskiej Nawigacja, skomponowanego z okazji 10. jubileuszowej edycji charytatywnego Kalendarza Dżentelmeni 2016 roku.

Więcej o Patrycji:
www.patrycjamarkowska.com
facebook.com/patrycjamarkowska/

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 964