Koncert "Operetki czar"

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 20 marzec 2016 18:00 BILETOWANY
Adres:

Centrum Rekreacji MOSiR ul. Portowa24, Sandomierz

 

Telefon:

15 832 29 64

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sandomierskie Centrum Kultury we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza na pełen wiosennej energii, słońca i optymizmu koncert - zatytułowany „Operetki czar”.
Występ odbędzie się w niedzielę 20 marca br., o godz. 18.00 w Centrum Rekreacji MOSiR w Sandomierzu przy ul. Portowej 24. Publiczności zaprezentują się soliści Operetki Śląskiej: Ewa Mierzyńska (sopran), Andrzej Smogór (baryton), a także Katarzyna Rzeszutek i Adam Mazońna klawiszach.
W programie koncertu znajdą się popularne arie i duety z operetek i musicali wybitnych kompozytorów: Johann'a Strauss'a, Franz'a Lehár'a, Imre Kálmán'a i innych.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów w cenie 20 złotych codziennie w Centrum Informacji Turystycznej - Rynek 20, tel. 15 6446105, lub przed koncertem w cenie 25 złotych.

 

***

Ewa Mierzyńska - absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Solistka Operetki Śląskiej w Gliwicach, obecnie Teatru Muzycznego. W sezonach 1993–1995 współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie, od 1999 z Teatrem Młodego Widza w Katowicach, a ponadto także z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Koncertowała z Orkiestrami Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. W swoim dorobku posiada liczne występy kameralne i estradowe w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Włochy - koncert w Ambasadzie Polskiej w Rzymie). W 2005 r. otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza w dziedzinie kultury. Jest współzałożycielką Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Od maja 2004 r. do czerwca 2007 r. była głównym doradcą ds. artystycznych i solistką Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.


Andrzej Smogór jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalno – Aktorskim, solistą Operetki Śląskiej w Gliwicach, obecnie Teatru Muzycznego. W latach 1993–1995 współpracował z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Stale współpracuje z Teatrem Młodego Widza w Katowicach, Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Koncertował z Filharmonią Kaliską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Śląską pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Koncerty kameralne i estradowe w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Włochy - koncert w Ambasadzie Polskiej w Rzymie). Jest współzałożycielem Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Od lipca 2004 r. do maja 2007 r. był Dyrektorem Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i solistą Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej.
Obok zdolności wokalnych Pan Andrzej posiada także dar snucia ciekawych opowieści. W przerwach między wykonywanymi utworami wprowadza słuchaczy w klimat kolejnych kompozycji, okraszając przemowy ciekawostkami i swymi osobistymi refleksjami.

Akompaniujący pianista i aranżer Adam Mazoń od 1983 r. związany jest z Operetką Śląską, obecnie z Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie m. in. pełnił funkcję kierownika chóru. Współrealizował polskie prapremiery musicali „West Side Story" Leonarda Bernsteina, „Chicago" Johna Kandera, „Oklahomy!" Richarda Rodgersa, musicalu „Footloose" Toma Snow'a, czy „High school musical". Jest założycielem grupy wokalnej Sing Connection, którą wraz z przyjaciółmi prowadzi od 1998r. W Gliwickim Teatrze Muzycznym zrealizował jako kierownik muzyczny kilka spektakli, m. in. widowisko „Mickiewicz", polską prapremierę musicalu „Grają naszą piosenkę" Marvina Hamlischa, a w 2004r., widowiska „Wiedeń moich marzeń" i „W wiedeńskim nastroju".

Katarzyna Rzeszutek – pianistka i kameralistka. W wieku 5 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie, kształcąc się przez 13 lat pod kierunkiem prof. Krystyny Moszyńskiej w PSM II stopnia w Gliwicach.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego i klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej.
Doskonaliła swoje umiejętności na mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez Dominique Merlet, Ryszarda Baksta, Lee Kum Singa.
Jest laureatką kilku krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Gorzowie Wielkopolskim, I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. K. Szymanowskiego w Zakopanem, II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Bielsku Białej oraz stypendystką Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Koncertowała w kraju i za granicą, m. in. we Francji, Anglii, Niemczech, Japonii, Szwajcari, Czechach.
Występowała jako solistka i kameralistka u boku tak znakomitych artystów jak Krzysztof Jabłoński, Dora Brockmann, Kaja Danczowska, Paulos Raptis, Wiesław Ochmann, Thomas Schwill, Eugenia Rezler, Lidia Grychtołówna a także artystów młodego pokolenia; Maciej Komandera, Anna Cymmerman, Dominik Połoński, Adam Klocek, Anna Dechlewicz, Bartłomiej Kizioł, Bartosz Koziak, Maciej Bartczak, Jarosław Wewióra, Małgorzata Pańko, Joanna Ruszała.

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 681