Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Lwowskiego Tria Fortepianowego, który odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia br. o godz. 17.00 w Porcie Kultury (ul. Portowa 24).
Bilety w cenie 20 złotych do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, tel. 15 644 61 05, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) lub przed koncertem.
Lwowskie Trio Fortepianowe wystąpi w składzie:
Kateryna Poteriajewa - skrzypce
Olga Szutko – wiolonczela
Natalia Rewakowicz – fortepian
Program koncertu:
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 – 1847) – Trio fortepianowe d-moll op.49
Części: Molto allegro ed agitato, Andante con moto tranguillo, Leggiero e vivace, Allegro assai appassionato
Wasyl Barwiński (1888-1963), kompozytor ukraiński – Trio fortepianowe a-moll (1910)
Części: Andante sentimentale. Allegro energico, Andante, Allegro giocoso( alla Kolomyika)
**
LWOWSKIE TRIO FORTEPIANOWE działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. W roku jubileuszu 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina trio występowało z programem muzyki tego kompozytora. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Dmitrija Szostakowicza czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.
Natalia Rewakowicz - fortepian
Ukończyła z wyróżnieniem Lwowskie Konserwatorium Muzyczne w klasie fortepianu Olgi Kaczewej i organów Samuela Dajcza. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Vladimira Viardo. Już podczas studiów zajmowała się kameralistyką, występując z wybitną skrzypaczką Lidią Szutko, uczennicą Dawida Ojstracha, laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych im. Czajkowskiego, Bacha i Sibeliusa. W 1990 roku przyjechała do Polski na stałe. Występuje jako solistka i kameralistka. Ma za sobą występy z orkiestrami symfonicznymi na Ukrainie i w Polsce. W latach 90-tych współpracowała z Triem Fortepianowym "Con Fuoco", z którym zrealizowała m.in. poetycko-muzyczny program "Paryski Salon Fryderyka" z udziałem Krzysztofa Kolbergera, utrwalony na płycie CD. Koncertowała m.in. z Olgą Pasiecznik, Martą Boberską, Adamem Klockiem i Jakubem Jakowiczem. Zajmuje się także pedagogiką prowadząc klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.W 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławie na podstawie pracy o muzyce ukraińskiej.
Kateryna Poteriajewa - skrzypce
Urodziła się we Lwowie i tu zdobyła muzyczną edukację, najpierw kończąc specjalistyczną szkołę muzyczną im. Solomii Kruszelnickiej, a następnie otrzymując dyplom z wyróżnieniem w muzycznej akademii im. Mykoły Łysenki w klasie Heorhija Pawlija i Oresty Kohut. Już w czasie studiów przejawiła dużą aktywność zdobywając nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych i ogólnoukraińskich konkursach muzycznych. Brała udział w międzynarodowym festiwalu „spotkania ukraińskiej i polskiej młodzieży (Lwów – 2006, Warszawa – 2007). Prowadzi aktywną muzyczną działalność jako solistka i kameralistka. Występowała z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Lwowskiej. Od 2013 roku jest muzykiem Lwowskiej Orkiestry Symfonicznej INSO.
Olga Szutko – wiolonczela
Urodziła się na południu Ukrainy. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej im. Majborody w Zaporożu, studiowała w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy w Kijowie, a także w Konserwatorium Muzycznym w Paryżu. Jest laureatem konkursów muzycznych w Chersonie (Ukraina), Kijowie, Caltanissetta (Włochy) i Wiedniu.
W 1999 r. została koncertmistrzem grupy wiolonczel w Państwowym Zespole „Kijowscy Soliści”. Aktualnie mieszka we Lwowie. Występuje jako solistka i kameralistka, także w duecie ze skrzypkiem Ostapem Szutko, prywatnie – mężem wiolonczelistki. Występowała z większością ukraińskich orkiestr symfonicznych. Brała udział w festiwalach muzycznych „Wirtuozi” i „Kontrasty” we Lwowie, „Dwa dni i dwie noce” w Odessie, „Forum muzyki młodych” w Kijowie. Jest współzałożycielką zespołu „U-trio”. W swoim dorobku ma płyty CD oraz nagrania dla ukraińskiego radia i telewizji, a także występy w Polsce, Włoszech, Francji, Rosji, Austrii i Japonii.