Warsztaty pieśni tradycyjnych

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 30 kwiecień 2016 12:00 WOLNY
Adres:

Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej ul. Armii Krajowej 1, Sandomierz

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w drugiej edycji warsztatów pieśni tradycyjnych, które odbędą się w sobotę 30 kwietnia br., o godz. 12.00 w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej przy ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu.

Wstęp wolny!

***
Warsztaty pieśni tradycyjnych realizowane są w ramach projektu "Pieśni przekazane - pieśni niezapomniane", który ma na celu uchronienie od zapomnienia stare pieśni, poprzez odnajdywanie ich, rejestrowanie i przekazywanie młodszym pokoleniom.

Podczas warsztatów, będziemy uczyć się pieśni tradycyjnych, pochodzących z naszego regionu, zebranych podczas badań terenowych w południowo-wschodniej Polsce. Poznamy technikę śpiewu otwartego oraz nauczymy się kilku pieśni pochodzących z naszego regionu. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat tradycji ludowych, będą mogli dowiedzieć się o tym, jak wolny czas spędzali nasi pradziadkowie i co wtedy śpiewali.

Przy wsparciu Sandomierskiego Centrum Kultury zajęcia przygotowuje i poprowadziAleksandra Członka – wokalistka i instrumentalistka dwóch folkowych projektów muzycznychKipikasza i Dziadowski Projekt, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna w roku 2016. Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Sama zajmuje się także prowadzeniem zajęć ze śpiewu tradycyjnego, poszukuje osób, które pamiętają jeszcze "co się kiedyś śpiewało". Obecnie specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela.

Dobrany repertuar znacznie różni się od tego, co możemy usłyszeć np. w zespole Mazowsze, czy na zajęciach z muzyki ludowej w ośrodkach kultury, dlatego określany jest mianem muzyki tradycyjnej.

Warsztaty realizowane są w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji: www.facebook.com/przekazane

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 654