XXVII Festiwalu Muzyka w Sandomierzu

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 17 sierpień 2017 20:00 Płatny
Adres:

Dom Katolicki, ul. Mariacka 12, Sandomierz
Kościół Św. Jakuba, Staromiejska 3, Sandomierz

Telefon:

+48 15 644 61 05

W imieniu artystów, organizatorów i patronów medialnych serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich melomanów, miłośników nietuzinkowych wydarzeń do wzięcia udziału w koncertach, które odbędą się w ramach XXVII Festiwalu Muzyka w Sandomierzu.

Bilet normalny 30 zł
Bilet ulgowy 20 zł
Karnet normalny 140 zł
Karnet ulgowy 100 zł
 

Bilety i karnety do nabycia od 17 lipca br. codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, 27-600 Sandomierz, tel.: +48 15 644 61 05).
 

Honorowy patronat: Marek Bronkowski – Burmistrz Sandomierza
Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu.
 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania zmian w harmonogramie Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”.

 

PROGRAM
XXVII FESTIWALU MUZYKA W SANDOMIERZU

17.08.2017 r. 
Edyta Geppert z zespołem VASIE
Recital
godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12
 

W ramach inauguracji Festiwalu Muzyka w Sandomierzu odbędzie się koncert Edyty Geppert wraz z zespołem. Artystka zaprezentuje publiczności swoje największe przeboje.
Koncert płatny.
 

18.08.2017 r. 
Stary Olsa
Muzyka dawna
godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12
 

W drugi dzień Festiwalu proponujemy Państwu koncert muzyki dawnej w wykonaniu białoruskiego zespołu „Stary Olsa”. Zespół nagrał 12 albumów tradycyjnych melodii z czasów średniowiecza i renesansu. Wśród tych utworów znajdują się popularne europejskie tańce, pieśni rycerskie, czy ballady trubadurów. Najnowsza płyta „Medieval Classic Rock” prezentuje najpopularniejsze utwory rockowe, zagrane na średniowiecznych instrumentach.
Koncert płatny.
 

19.08.2017 r. 
Schola Węgajty
Dramat liturgiczny Ludus Danielis – Gra o proroku Danielu

godz. 20.00
Kościół Św. Jakuba
 

W ramach Festiwalu w dominikańskim kościele św. Jakuba zostanie wystawiony „Ludus Danielis” Gra o Proroku Danielu – dramat liturgiczny według manuskryptu katedry w Beauvais z XII wieku.
Wstęp wolny.
 

20.08.2017 r. 
Mieczysław Szcześniak
Koncert promujący płytę pt. „Nierówni”

godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12
 

W Sandomierzu Mieczysław Szcześniak zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Nierówni”, która zawiera utwory oparte na tekstach ks. Jana Twardowskiego. Jej powstanie było, zrealizowanym po latach, marzeniem artysty. Koncert w Sandomierzu odbędzie się z udziałem amerykańskich muzyków, którzy współtworzyli z nim ten wyjątkowy album.
Koncert płatny.
 

24.08.2017 r. 
Carrantouhill & Salake
Muzyka i taniec irlandzki

godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12
 

Zespół Carrantuohill od 30 lat wykonuje muzykę opartą na celtyckiej tradycji, dotychczas zrealizował ponad 2.600 koncertów w Polsce i na świecie oraz wydał 15 płyt, przy produkcji których współpracował z wieloma uznanymi artystami. Podczas Festiwalu Muzyka w Sandomierzu wystąpi z wokalistką Anną Buczkowską oraz formacją taneczną Salake - wielokrotnymi mistrzami świata w tańcu irlandzkim.
Koncert płatny.
 

25.08.2017 r. 
Maria Pomianowska & Nanyin
„Smoki i orły. Muzyczne zabytki Chin i Polski”

godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12
 

W Sandomierzu artyści polscy i chińscy zaprezentują:
- utwory polskie (zabytki średniowieczne i renesansowe między innymi Wincentego z Kielczy, Mikołaja Gomółki, Mikołaja z Radomia, Wacława z Szamotuł, Piotra z Grudziądza, Marcina Leopolita) wykonane przez zespół zrekonstruowanych staropolskich fideli kolanowych i wokalistów pod dyrekcją dr hab. Marii Pomianowskiej),
- utwory chińskie (tradycje muzyczne Nanyin oraz najstarsze ludowe pieśni Południa Chin wykonane przez zespół starożytnych instrumentów chińskich i wokalistów pod dyrekcją prof. Liu Shuna).
Koncert płatny.
 

26.08.2017 r. 
Petersburg International Ballet
Balet „Jezioro Łabędzie”

godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12
 

W przedostatni dzień Festiwalu zostanie zaprezentowany publiczności fenomen w historii baletu - „Jezioro Łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego w wykonaniu uznanego na całym świeci Petersburg International Ballet.
Wstęp płatny.
 

27.08.2017 r. 
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali
Koncert muzyki filmowej

godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12
 

Na zakończenie Festiwalu Muzyka w Sandomierzu wystąpią znakomici muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali, którzy wykonają koncert muzyki filmowej.
Koncert płatny.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 791