Dni Stalowej Woli 2016 - Bajm, Anna Wyszkoni, Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 29 kwiecień 2016 11:00 WOLNY
Adres:

Plac Piłsudskiego, Stalowa Wola

Już dziś zapraszamy Państwa na wydarzenia z okazji Dni Stalowej Woli 2016. Od 30 kwietnia w naszym mieście odbywać się będą koncerty gwiazd estrady, którymi w tym roku będą zespół BAJM, Anna Wyszkoni oraz Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem. Wystąpi również kabaret Czesuaf. Nie zabraknie występów zespołów artystycznych działających w Miejskim oraz Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli, wystaw i wydarzeń plenerowych organizowanych przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, pikników naukowych w Parku24 czy zawodów sportowych organizowanych przez stalowowolski MOSiR. Jak zwykle odbędzie się stalowowolskie dyktando "Gżegżółki", "Historiada" - czyli test wiedzy o Stalowej Woli czy "Mistrz pięknego czytania". Dla miłośników rowerów odbędzie się stalowowolska masa krytyczna oraz Rowerowy Cross Country, zaś miłośnicy psów będą mogli ze swoimi pupilami wziąć udział w imprezie pt. "Obywatel Pies". Pełny program imprez

 

30 kwietnia / sobota

 

Park 24

11.00 – Na tropie przyszłości – piknik familijny

 Miasto Stalowa Wola /VIVO Stalowa Wola, Tesco Stalowa Wola, Park 24, kącik dla zakochanych w Parku Miejskim, plac przed SDK/

12.00 – Literacki flash mob

Osiedle Centralne – Plac zabaw przy SDK

16.00 – Miejskie grillowanie z biesiadą lasowiacką

Spółdzielczy Dom Kultury

18.00 – Międzynarodowy Dzień Tańca – „Oddech” – koncert Młodzieżowego Zespołu Tańca Współczesnego „Pasja”

 

1 maja / niedziela

 

Leśniczówka Ciemny Kąt

10.00 – XI Stalowowolski Rowerowy Cross Country o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli

 MOSiR / stadion piłkarski, ul. Hutnicza 14

 10.00 – Igrzyska Sportu i Zdrowia:

-II Olimpiada

- Senioriada 

- Stalowowolskie Zmagania Sportowo–Rekreacyjne

 skwer przy fontannie MDK

11.00 – Obywatel pies – piknik familijny

Plac Piłsudskiego

mała scena

15.00 – Stalowowolska Rowerowa Masa Krytyczna – start 

16.00 – Parada Orkiestr Dętych

 Olek Orkiestra JOK (Janów Lubelski), Miejska Orkiestra Dęta (Tarnobrzeg), Orkiestra Dęta MDK (Stalowa Wola)

 duża scena

19.00 – kabaret „Czesuaf”

20.30 – Bajm

 

2 maja / poniedziałek

 

 Miejska Biblioteka Publiczna / ul. ks. J.Popiełuszki 10

17.30 – Historiada – IV Test wiedzy o Regionie Stalowowolskim

Plac Piłsudskiego

 mała scena

 16.00 – Prezentacje zespołów artystycznych MDK: Teatr Lalkowy Przytulanka, KTT Mała Volta, ZTE Mała Volta, Studium Wokalne Prymka

 duża scena

 19.00 – Fever

 20.00 – Rozwinięcie flagi / pieśń „Stalowa Wola”

 20.30 – Anna Wyszkoni

 

3 maja / wtorek    Święto Narodowe Trzeciego Maja

skwer przy fontannie MDK

10.00 – Polskie śniadanie na trawie z „Zabawą w gotowanie”

Aula Politechniki Rzeszowskiej / ul. Kwiatkowskiego 4

 11.00 – VIII Stalowowolskie Dyktando „Gżegżółki”

 Rozwadów / Dworzec PKP

 „Wiwat Maj, Trzeci Maj”                   

 13.30 – Trzeciomajowa parada – przemarsz w barwnym korowodzie do kościoła parafialnego (z udziałem Orkiestry Dętej MDK, mieszkańców, młodzieży szkolnej, harcerzy, OSP i

Rozwadów / Rynek

15.30 – „Żywy obraz” Konstytucja 3 Maja wg Jana Matejki – widowisko (teatr, muzyka, słowo) z udziałem młodzieży szkolnej i mieszkańców Rozwadowa

16.00 – Poloneza czas zacząć – staropolski „chodzony” w wykonaniu aktorów widowiska, mieszkańców i wszystkich chętnych

16.15 – Ogródek kawiarniany – wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych z udziałem muzyków i wokalistów PSM I i II st. w Stalowej Woli, Chóru Gaudium, mieszkańców Rozwadowa i gości

skwer przy fontannie MDK

15.00 – Alejka Inicjatyw Pozytywnie Zakręconych

 Plac Piłsudskiego

mała scena

15.00 – Prezentacje zespołów artystycznych MDK: Teatr Lalkowy Przytulanka, Zespół Tańca Orientalnego Nimbooda, Studium Wokalne Prymka

duża scena

17.00 – Koncert Trzeciomajowy: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego Warszawianka, Zespół Pieśni i Tańca Rzeszowiacy, Zespół Pieśni i Tańca Lasowiacy im. Ignacego Wachowiaka

20.15 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach:

„Historiada”, "Wrzuć pomysł. Twoja inicjatywa dla miasta", „Grody pierwszych Piastów”, „Gżegżółki” - dyktando stalowowolskie.

20.30 – Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem

 

4 maja / środa

 

 Kościół św. Floriana

 15.00 – wystawa sprzętu strażackiego

 17.00 – Msza Święta w intencji zawodów, którym patronuje św. Florian

 Plac Piłsudskiego

18.30 – Turniej Floriański – zawody strażackie

 

5 maja / czwartek

 

Aula Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego / ul. Ofiar Katynia 8a 

11.00 – II Międzyszkolny interaktywny quizspotter – Rocznica 1050-lecia chrztu Polski

 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego / dziedziniec

16.00 – Jazz w parku – koncert nauczycieli PSM I i II st. 

Plac Piłsudskiego

18.00 – Scott Henderson Gang / Breakout Tour / Superkolektyw oraz wspólne wykonanie utworu „Kiedy byłem małym chłopcem” ze stalowowolskimi gitarzystami

 prowadzenie: Marek Raduli

 

6 maja / piątek

 

Miejska Biblioteka Publiczna / ul. ks. J.Popiełuszki 10

18.00 – III Miejski Konkurs Mistrz Pięknego Czytania – „Chłopi” – Władysław Reymont

 

7 maja  /sobota

 Miejski Dom Kultury

10.45 – Zatrudnię Szpiega – to nie jest zwyczajna gra [LARP]

MOSiR / stadion piłkarski, ul. Kusocińskiego (osiedle Piaski – SAN ROZWADÓW)

13.00 – II Piknik Rodzinny. Bezpiecznie, zdrowo i sportowo

MOSiR / Pływalnia kryta

15.00 – Puchar Polski Masters w Pływaniu

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej

19.30 – „Pan mym pasterzem” – Koncert z okazji 1050-lecia Chrztu Polski

Wykonawcy: Marek Bałata, Zespół Lumen, muzycy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Chór Kameralny MDK w Stalowej Woli

 

 8 maja / niedziela

Miejski Dom Kultury

10.00 – Kronika stalowowolskiego podróżnika – Rowerowa gra miejska

MOSiR / Pływalnia kryta

10.00 – Puchar Polski Masters w Pływaniu

 Osiedle Centralne – Plac zabaw przy SDK

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 478