Dom Chemika

Adres:

ul. Jarzębinowej 9, Tarnów

Dom Chemika to jeden z pierwszych budynków mieszkalnych wybudowanych na terenie dawnych Mościc.

Mościc czyli wsi położonej w okolicach Tarnowa. Z czasem została ona wciągnięta do Tarnowa jako jedna z jego dzielnic. W ten sposób zwiększyła się powierzchnia miasta. Tarnów jest przepięknym miastem podzielonym na wiele właśnie tego typu dzielnic które przyciągają nie tylko mieszkańców innych dzielnic, ale również całe rzesze turystów. Mościce właśnie takie są. Można tam owocnie spędzić bardzo dużo czasu. Mościce proponują swoim gościom kilka miejsc wartych zobaczenia. Jednym z nich jest właśnie tak zwany Dom Chemika. Jest to budynek wzniesiony dla dyrektorów. Mówi się, że swego czasu zamieszkiwał go nawet sam Mościcki. Mościce wiążą ze swoją dzielnicą bardzo dużo historii, którą można poznać decydując się na wycieczkę w tamte rejony. Dom Chemika to budynek prostokątny. Piętrowy przykryty spiczastym dachem. Wygląda on bardzo niepozornie, jednak jest to swojego rodzaju dworek, który warto zobaczyć. Kiedyś służył jako budynek mieszkalny dyrektorów – dziś jest miejscem spotkań towarzyskich, ponieważ w jednej jego części utworzona jest restauracja, dzięki czemu można poznać ten budynek również od środka. Dom Chemika w Tarnowie jest bardzo ciekawą atrakcją turystyczną przede wszystkim pod względem architektonicznym pokazującym piękną sztukę renesansu dominującą w tamtym rejonie i budownictwie. Jest to bardzo duża szkoła jak i doświadczenie dla wielu osób, które na długo pozostaje w pamięci i jest warte odwiedzenia jak i powrotu.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2739