Rezerwat przyrody Debrza

Adres:

Tarnów

Każda osoba, która interesuje się przyrodą powinna chociaż raz w życiu zwiedzić Rezerwat Przyrody w Debrze.

Jest to przepiękne miejsce położone przy granicach administracyjnych Tarnowa o powierzchni ponad 9 hektarów. Można tam spotkać niesamowite pomniki przyrody, a przede wszystkim przepiękne lipy i dęby. Ich wiek szacuje się na około 150 lat. Są one niezmiernie urokliwe i warte zobaczenia., Żadne opowieści ani zdjęcia nie są w stanie oddać piękna tego miejsca. Rezerwat Przyrody w Debrze to nie tylko las lip, ale również wiele innej roślinności podlegającej ochronie. Jest to jedno z miejsc, które do dziś jest własnością Skarbu Państwa. Jednocześnie jest on administrowany przez Polskie Lasy Państwowe. Chcąc przeżyć niesamowitą przygodę leśną przy granicy dużego miasta powinno się znaleźć właśnie w tym rezerwacie. Każdy wędrowiec lubiący zieleń na pewno się tam odnajdzie. Dodatkowo cała zieleń rezerwatu bardzo pozytywnie wpływa na psychikę człowieka dzięki czemu można w bardzo prosty sposób się wyciszyć i zrelaksować – poprzez najzwyklejszy spacer w towarzystwie przepięknej przyrody. Tarnów to nie tylko piękne budynki i zabytki, ale również przepiękne tereny zielone, które warto zobaczyć. Można się do rezerwatu wybrać na całodniową wycieczkę pieszą i cieszyć się tym co daje nam natura. Jednak podczas pobytu w rezerwacie trzeba pamiętać o tym, żeby nic nie zrywać i nie zakłócać panującego tam spokoju, bo można wystraszyć mieszkające tam zwierzęta które mogą zagrozić naszemu życiu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2202