Koncert Arka Zawilińskiego

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 09 kwiecień 2016 19:00 WOLNY
Adres:

Kultura – Galeria Klub Kawiarnia, ul. Lipowa 4a, Wisła

Telefon:

+48 668 455 048

Kultura – Galeria Klub Kawiarnia zaprasza na koncert, na którym zagra AREK ZAWILIŃSKI. Koncert odbędzie się w sobotę 9 kwietnia 2016 r. o godz. 19:00 w Pałacyku Myśliwskim Habsburgów w Wiśle, ul. Lipowa 4a (obok PKS i PTTK).


Zapewniamy:
- świetną muzykę
- niezwykłe, kameralne miejsce
- prawdziwą kawę, czekoladę i piwo z niszowych browarów

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Pałacyku Myśliwskim Habsburgów w Wiśle, ul. Lipowa 4a (obok PKS i PTTK)

Arek Zawiliński - bluesmen, kowboj, poeta drogi - autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował m.in. z zespołami Stare Dobre Małżeństwo, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.

Oficjalne wydawnictwa : 
„Tam gdzie zaczyna się mój świat”- Dalmafon 2007 
„Blues Dziewięciu” – Dalmafon 2010
„Żelazna” – Flower Rekord 2012
„Na Rozdrożu”- Dalmafon 2015

Fragmenty recenzji:

Magazyn Gitarzysta – Kuba Chmiel:
”Jeśli istnieje coś takiego jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński wraz z zespołem Na Drodze należą do jego najznamienitszych przedstawicieli.”

Bluesonline:
„Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka.”

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 621