Nadbużański szlak rowerowy we Włodawie

Adres:

Włodawa

Nadbużański szlak rowerowy w całej okazałości liczy sobie aż 288 kilometrów długości, ale trasa zlokalizowana na trasie Janów Podlaski-Włodawa to konieczność pokonania 146 kilometrów na rowerze.

Oczywiście można to zrobić w jeden dzień, a po drodze mija się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Trasa jest bezpieczna dla zainteresowanych, nie znajdują się tam żadne niepokojące odcinki. Do najciekawszych atrakcji znajdujących się na tej trasie można zaliczyć m. in. starodawną cerkiew unicką, czy też cmentarz katolicki. Oprócz tego warto zwrócić szczególną uwagę na dworek Stawki. Turyści podróżując rowerami chętnie zatrzymują się też przy zabudowaniach zespołu pałacowo-parkowego. Dla osób bardzo religijnych polecanym miejscem jest neogotycki kościół parafialny z wieloma wartościowymi elementami. Widać wyraźnie, że na tym szlaku rowerowym nie da się nudzić. Dodatkowym jego atutem jest ciekawa fauna oraz flora otaczająca szlak z każdej strony. Można się tam naprawdę skutecznie rozerwać na świeżym powietrzu i aktywnie wypocząć całą rodziną. Będąc we Włodawie warto udać się do tamtejszych barokowych kram. Po drodze mija się także zabytkową cerkiew prawosławną oraz wiele rzadkich gatunków roślinności. Szlak oznakowany jest kolorem czerwonym, a co za tym idzie jest dość trudny pod kątem technicznym, ale odpowiednie przygotowanie do podróży okaże się w tym przypadku kluczem do sukcesu. Dzięki temu zainteresowanym turystom uda się w całości pokonać całą trasę i dokładnie zapoznać z tamtejszymi zabytkami.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1731