Brzozowy Szlak Rowerowy

Adres:

Zabierzów

Rowerowy szlak brzozowy przebiega północnym skrajem Zabierzowa przez okoliczne miejscowości, jest szlakiem okrężnym oznaczonym kolorem niebieskim.

Szlak ma charakter edukacyjny, jest oznakowany w jednym kierunku. Możemy rozpocząć nasz przejazd rowerowy malowniczymi dolinkami np. z Kobylan przez Dolinę Kobylańską, kierując się w górę w stronę Krzemionki. Ruszamy dalej przez lasy Krzemionki, miejscowość Zelków, mijając Wąwóz Bolechowicki, kolejną miejscowość Ujazd, by dotrzeć do Zabierzowa, gdzie następnie szlak prowadzi do Bolechowic. W Bolechowicach szlak rozdziela się na trasę do miejsca startu - do Kobylan lub z powrotem do Zelkowa. W Bolechowicach warto zatrzymać się na krótki postój dla pięknej Dolinki Bolechowickiej położonej na północ od zabudowań wioski. Innym wariantem jest rozpoczęcie szlaku brzozowego rowerowego w Zabierzowie. Ciekawostką jest informacja, iż bezproblemowo dostaniemy się np. z rowerem z Krakowa korzystając z usług przewoźnika kolei (składy mają wyznaczone miejsca dla rowerów), wtedy najłatwiej nam rozpocząć trasę rowerową z Zabierzowa. Kierujemy się w kierunku północnym przez Brzezie – 2, 1 km, by w dalszym etapie jechać przez wieś Gacki (5, 4 km) i dotrzeć do pięknych wzniesień Lasu Krzemionka (9, 7 km). Mijamy Dolinę Kobylańską, Kobylany (14 km) by znaleźć się w Bolechowicach(17 km), z Bolechowic kierujemy się w kierunku południowym na most na Rudawie kontynuując jazdę w kierunku Zabierzowa (21km). Ponad dwudziesto kilometrowy odcinek trasy rowerowej mamy za sobą. Podobnie jak piękno widokowo odcinki mijanej trasy. Po drodze warto zatrzymać się i zobaczyć najładniejsze dolinki jurajskie: Będkowską, Kobylańską, Bolechowicką i Kluczwody. Jeśli zarezerwujemy odpowiednią ilość czasu bez pośpiechu możemy zwiedzić te jurajskie cuda, robiąc odpoczynek na trasie naszego przejazdu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1234