Trasa turystyczna Andrychowa przez Gancarz na Leskowiec

Adres:

Andrychów

Gmina Andrychów jest gminą miejsko-wiejską położoną w województwie małopolskim, w większej części na terenie Beskidu Małego. Siedzibą władz wiejskich i miejskich, a tym samym stolicą gminy jest miasto Andrychów.

Prawa miejskie Andrychów uzyskał na początku dziewiętnastego wieku dokładnie w 1823 roku. Wcześniej Andrychów był wsią, która założona została na przełomie trzynastego i czternastego wieku i początkowo zamieszkiwana była przez około stu mieszkańców. Andrychów nie miał zbyt dużego znaczenia ani gospodarczego, ani społecznego. Dodatkowo targany był niepokojami i napaściami oraz pożarami. Sytuacja zmieniła się w szesnastym wieku, kiedy panowanie w Zatorze odzyskali królowie polscy. Największy rozwój wsi nastąpił w osiemnastym wieku, kiedy to Franciszek Czerny-Szwarzenberg sprowadził do Andrychowa rzemieślników. Wieś niedługo po tym stała się potęgą przemysłową. Miasto do dziś ma charakter przemysłowy. Gałęzie przemysłu jakie są tam najbardziej rozwinięte to przemysł maszynowy, bawełniany i tkacki. Obecnie na terenie gminy Andrychów rozwinięta jest także turystyka. Ta gałąź gospodarki rozwinęła się na terenie Andrychowa w dwudziestoleciu międzywojennym. Obecnie cała gmina jest chętnie odwiedzana przez miłośników pieszych wycieczek, górskich klimatów, a także miłośników historii i zabytków architektonicznych. Tereny gminy Andrychów usiane są szlakami, które prowadzą przez najciekawsze i najpiękniejsze miejsca Bramy Beskidu Małego. Jednym z takich szlaków jest Trasa turystyczna z Andrychowa przez Gancarz na Leskowiec. Trasa ta rozpoczyna się w stolicy gminy, gdzie na turystów czekają ciekawe miejsca, takie jak przepiękny pałac z zespołem parkowym, czy zabytkowy kościół z trzynastego wieku. Trasa prowadzi na Leskowiec, czyli punkt widokowy znajdujący się w gminie Andrychów. Trasa turystyczna z Andrychowa przez Gancarz na Leskowiec, jest stosunkowo łatwa. Można ją pokonać piechotą z całą rodziną, widoki jakie można zobaczyć podróżując tym szlakiem są przepiękne i niezapomniane.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1508