Rynek w Brzozowie

Adres:

Rynek, Brzozów

W każdej miejscowości istnieje tak zwane miejsce centralne, które potrafi złączyć ludzi jak i jednocześnie cieszyć oko. W Brzozowie jest to Rynek.

Charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że ozdobiony jest dużą ilością zieleni oraz miejscami przeznaczonymi do odpoczynku. W latach 2012 – 2013 cały Rynek w Brzozowie został poddany rewitalizacji. Cała inwestycja została zakończona jak i wykończona w 2014 roku, podczas gdy Rynek w Brzozowie został ukwiecony, co dodało uroku całości. Najważniejszym elementem całego Rynku jest oczywiście budynek Starego Ratusza. Jest to budynek historyczny wybudowany w stylu barokowym. W dniu dzisiejszym nie jest on siedzibą Urzędu Miasta, natomiast jest on dopuszczony do zwiedzania przez turystów poprzez zwiedzanie znajdującego się tam obecnie Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnachta. Jednocześnie w budynku Starego Ratusza swoją siedzibę ma Centrum Informacji Turystycznej, do którego podczas pobytu w Brzozowie udaje się prawie każdy turysta. Na Rynku w Brzozowie można spotkać zarówno wielu turystów jak i mieszkańców miasta. Jest to miejsce centralne, które zawsze można łatwo znaleźć, dlatego też wielu wycieczkom poleca się umawianie miejsc spotkań właśnie na płycie Rynku. Bardzo ważne jest również to, że Rynek w Brzozowie jest częścią szlaku turystycznego idącego w same Bieszczady. Częściowo uznawany on jest za początek tego szlaku, bo można tu uzyskać wszelkie informacje jak i mapy Bieszczad. Wszystkie walory Rynku w Brzozowie jak i towarzyszące temu atrakcje, które znajdują się w jego obrębie zmuszają wręcz turystów do odpoczynku, bo jest to wyjątkowe miejsce, w którym warto zatrzymać się, chociaż na chwile przed dalszą wędrówką czy też przed kolejnym odcinkiem drogi rowerowej czy też konnej. Rynek w każdym mieście jest w centrum zainteresowania turystów jak i jednocześnie jest miejscem spotkań jak i możliwości poznania nowych ludzi, którzy z czasem mogą być bardzo ważną częścią naszego życia.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1100