Trasa rowerowa Tymowa – Czchów

Adres:

Czchów

Trasa rowerowa Tymowa – Czchów jest trasą rowerową o długości 18 kilometrów. Jest to jedna z najbardziej lubianych tras rowerowych przez turystów na terenie gminy Czchów.

Większość osób, które pokonały tą trasę polecają rozpocząć ją od końca, czyli od samego rynku w Czchowie, ponieważ powrót wtedy jest lżejszy dla zmęczonych nóg. Jednocześnie atrakcje, jakie się w pierwszej kolejności mija przy wyznaczonej trasie rowerowej są niezwykle czasochłonne, przez co lepiej jest je zobaczyć w pierwszej kolejności w dzień niż na wieczór. Każda trasa rowerowa na terenie gminy Czchowa jest atrakcyjna i warta tego, aby ją pokonać. Można dzięki temu w dużo krótszym czasie dotrzeć do wielu atrakcyjnych miejsc gminy, między innymi na cmentarze wojenne jak i do okolicznych zamków. Odległości między nimi nie są duże, jednak dużo szybsza jest podróż rowerem drogami leśnymi 5 km niż spacer. Jednocześnie można podczas jazdy rowerem można zrobić coś dla siebie, czyli poprawić swoją kondycję jak i zdrowie, a to ono jest w życiu najważniejsze. Trasa rowerowa Tymowa – Czchów to nie tylko jazda rowerem, ale również przyjemność z poznawanej przyrody jak i poznawanych zabytków. Prowadzi ona w okolice zamków jak i innych zabytków przyrody. Jednocześnie połowa trasy jest bardzo charakterystyczna na wzgórzu, na którym można spokojnie odpocząć na przykład spożywając posiłek. Jazda rowerem tą trasą jest przeznaczona dla każdego. Nie jest ona ani za bardzo trudna, a jeżeli nawet dla kogoś taka się wyda to rower można po prostu wprowadzić – nie trzeba pod strome górki wjeżdżać. Pokonanie trasy zarówno na rowerze jak i pieszo jest bardzo inspirujące i napełniające pozytywną energią, a już w szczególności te osoby, które całe dnie spędzają w murach i chciałyby w innej formie odpocząć podczas urlopu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1461