Szlaki Turystyczne PTTK

Adres:

Głuchołazy

Głuchołazy są miejscowością, położoną tuż przy południowej granicy Polski w terenie górskim.

Nie każdy wie, że w tym rejonie znajdziemy wiele ciekawostek turystycznych, związanych z położeniem miasta, w tym szlaki piesze, które warto przejść. Są nie tylko szansą na kontakt z pięknem gór i przyrody, ale i okazją do zobaczenia wielu ciekawostek. Szlaki oznaczone są kolorami – żółtym, niebieskim i czerwonym. Szlak żółty o długości ośmiu kilometrów, jest uznawany jako najciekawszy. Nazywany Szlakiem Złotych Górników, Jak sama nazwa wskazuje prowadzi on między innymi przez miejsca związane z dawną kopalnią złota, ulokowaną w tych rejonach. Elementem szlaku jest również droga krzyżowa, wytyczona u podnóża góry. Prowadzi przez piękne rejony górskie, kończąc się na głuchołaskim placu „z Amorkiem”. Szlak czerwony o długości 7 kilometrów, jest szlakiem najtrudniejszym, ponieważ wiedzie przez typowo górskie okolice. Idąc nim, możemy zobaczyć najciekawsze miejsca Gór Opawskich. Polecany jest jednak tylko tym, którzy są sprawni fizycznie i zdają sobie sprawę z tego, że przejście tego szlaku nie jest łatwe. Niebieski szlak, to szlak o średnim stopniu trudności. To szlak o długości 8 kilometrów. Przewidywany czas przejścia to dwie, do dwóch i pól godziny. Jest szlakiem typowo spacerowym. Idąc po nietrudnym terenie, możemy poznać najciekawsze miejsca okolic miasta. Warto również wspomnieć o tym, że to nie są jedyne szlaki PTTK wytyczone w tym rejonie. Podobnie oznaczone są szlaki położone w dalszej odległości od miasta. Trzy kolejne szlaki rozpoczynają się i kończą w okolicach Kopy Biskupiej. Wszyscy ceniący turystykę pieszą, powinni przejść się szlakami PTTK wytyczonymi w rejonie Głuchołaz. To szlaki, które przejdzie nawet mało wprawny piechur, choć oczywiście nie są polecane tym, którzy nie mogą chodzić daleko w trudnym terenie. W zależności od naszych możliwości, wybierzmy łatwiejszy lub trudniejszy szlak i przekonajmy się, że okolice miasta, to bardzo urokliwe miejsca, z niemałą ilością atrakcji turystycznych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3681