Niebieski szlak rowerowy w Końskich

Adres:

Końskie

Nic tak świetnie nie poprawia zdrowia i samopoczucia jak porządna wycieczka rowerowa po pięknych terenach, gdzie przyroda nie poniosła zbyt wielkich szkód płynących z ingerencji człowieka.

Szczególnie jeżeli taka wycieczka przebiega po dobrze wyznaczonej trasie, dodatkowo lekkiej i łatwej do przebycia nawet dla największego amatora. O takie trasy doskonale zadbali włodarze ziemi świętokrzyskiej. Niebieski szlak rowerowy jaki znaleźć można w okolicach końskich rozciąga się na długości 74 kilometrów. Punktem rozpoczynającym tą trasę jest miejscowość Żarnów. Po przejechaniu 5 kilometrów znajdujemy się w Marcinkowie. Następnie niebieski szlak przechodzi przez Adamów - Machory - Maleniec. Tu warto zatrzymać się choćby przez chwilę, szczególnie jeżeli ktoś kiedykolwiek miał doczynienia z Dziennikiem Podróży autorstwa poety i historyka Adama Naruszewicza. Warto skonfrontować informacje podane przez artystę z tym co dziś obecnie znajduje się w tym rejonie województwa Świętokrzyskiego. Opuszczając Maleniec trasa rowerowa prowadzi turystów przez miejscowości Koliszowy - Dęba - Strzęboszów - Sokołów - Dziebałtów. Właśnie tutaj szlak niebieski łączy się z kolistym szlakiem czerwonym przebiegający, na trasie Sielpia - Stara Kuźnica - Sielpia a także z obszernym czarnym szlakiem rowerowym. Opuszczając Dziebałtów kierujący się oznaczeniami niebieskiego szlaku docierają do Sielpi. Następnie trasa prowadzi przez Piekło - Niebo - Końskie - Wąsosz - Janów - Czarną - Czarniecką Górę - Stąporków - Wąglów - Niekłań - Kałużę. Końcowym punktem jest Antoniów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 942