Sukiennice

Adres:

Rynek Główny 1-3, 30-001 Kraków

Niewątpliwą atrakcją Krakowa są Sukiennice, które znajdują się na tutejszym rynku. Są one dziś miejscem, gdzie odbywa się handel.

Dziś głównie są to różnego rodzaju pamiątki dotyczące Krakowa. W przeszłości również w tym miejscu handlowano jednak znacznie bardziej zróżnicowanym towarem. Sens obiektu pozostał jednak taki sam jak dawniej. Szacuje się, że Sukiennice powstały w okolicach XIII wieku. Podobno sam Kazimierz Wielki zdecydował i zlecił wybudowanie sukiennic w stylu gotyckim. Miało to miejsce w XIV wieku.

Sukiennice, które istniały już wcześniej zostały w odpowiedni sposób więc przebudowane. Dzisiejszy obiekt, który możemy podziwiać nie jest jednak tym pochodzącym z tamtego okresu. W XVI wieku wybuchł pożar, który zniszczył istniejące Sukiennice i w latach 1556 do 1559 budowano nowe. Na przestrzeni wieków również i one przeszły pewne modernizacje. Dokładnie miało to miejsce w drugiej połowie XIX wieku. W okolicach dzisiejszych Sukiennic znajduje się bardzo wiele kawiarni i ogródków kawiarnianych, gdzie można spokojnie usiąść, napić się czegoś, zjeść coś i odpocząć. Jest to główne miejsce, w którym zaopatrują się w pamiątki krakowscy turyści, dlatego również tak wiele kawiarni znajdziemy obok, ponieważ ludzi jest tu każdego dnia naprawdę bardzo wiele. Sukiennice są jednym z tych obiektów, które w Krakowie po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Być w tym mieście i ich nie odwiedzić to po prostu wstyd. Wiele osób twierdzi, że jest to wizytówka Krakowa. Cały krakowski rynek i jego okolice są wizytówką tego miasta i prawdopodobnie najważniejszymi historycznymi obiektami naszego kraju. Przynajmniej bardzo wiele osób tak uważa. Sukiennice wchodzą w skład tych ważnych obiektów, które każdy powinien zobaczyć, kto tylko ma możliwość znaleźć się w tym niezwykłym i przepięknym mieście jakim jest Kraków.

Z ciekawostek warto wspomnieć również o tym, że pod dzisiejszymi Sukiennicami znajduje się przepiękne i interesujące muzeum, gdzie można zapoznać się z historią Krakowa. Nie wszyscy o tym wiedzą, a naprawdę warto te miejsce odwiedzić, tym bardziej jeśli się już w Sukiennicach jest. Trzeba jednak pamiętać o tym, że chętnych zazwyczaj jest bardzo wielu i nie jest łatwo dostać bilet wstępu w dniu, który nas interesuje. Muzeum te na pewno każdego zachwyci, wystawy są po prostu niezwykłe i zapierające dech w piersiach. Większość osób muzeum odwiedza tylko raz jednak do Sukiennic powraca wielokrotnie. Miejsce te ma w sobie coś niezwykłego, co naprawdę potrafi skutecznie przyciągać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1086