Pomnik Legionistów w Łososinie Górnej

Adres:

Łososina Górna

Limanowa to miejsce ważne dla polskiego narodu pod względem urody krajobrazów oraz historii. Nie tylko w Święto Niepodległości możemy obejrzeć pomnik Legionistów w Łososinie Górnej.

Zawsze jednak w tym dniu gromadzi się cała rzesza osób po to, aby oddać hołd dzielnym walczącym. Jest to miejsce usytuowane nieopodal kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Limanowej. Warto wiedzieć jednak, iż Łososina Górna to integralna dzielnica tego miasta. Pomnik został dedykowany niezwykłe dzielnym oddziałom żołnierzy Józefa Piłsudskiego. Zwłaszcza tym, którzy tak dzielnie bronili niegdyś ziemi limanowskiej. Osoby, które nigdy nie widziały tego dzieła na oczy, powinny wiedzieć, że znajduje się tu piękny i dumny Orzeł, który posiada wspaniale rozpostarte skrzydła. Autorem tego dzieła jest znany architekt Stanisław, zaś pomnik ten posiada dosyć długo historię. Został odsłonięty w dniu 11 Listopada 1934 roku. Tutaj też została wmurowana ziemia niezwykle ważna dla historii naszego narodu. Pochodzi ona z ważnych dla Polaków miejsc. Są to tak istotne lokalizacje, jak Katyń, Monte Cassino jak też cmentarz Orląt Lwowskich. Pomnik ten znajduje się w parku. Obok ustawione są dwie armaty, które wskazują nam na to, że jest to miejsce waleczne oraz niezwykle ważne dla polskiego narodu. Dobrze jest przyjść tu choć na chwilę podczas wizyty w Limanowej, której uroda jest doceniana przez osoby przybywające w góry na urlop. Tu, na południu Polski, w tak przyjaznym turystom miejscom można spędzać czas zarówno na turystyce, jak też i na zwiedzaniu. Nie da się bowiem ukryć, że znajduje się tu wiele kościołów oraz wojskowych cmentarzy, co świadczy o tym, jak symbolicznym miejscem jest to miasto. Jego panoramę można obejrzeć po wejściu na Łysą Górę. Stąd rozlega się widok na piękne, czerwone dachy. Są to malownicze obrazy, które przekonują turystów do zwiedzania tego miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1587