Pałac Sanguszków

Adres:

Juliusza Słowackiego 8, Lubartów

Nad rzeką Wieprz w powiecie Nizin Środkowopolskich, leży Lubartów, miasto województwa lubelskiego.

Pałac Sanguszków, który niegdyś pełnił funkcję szpitala wojskowego. Miejsce nie tylko urocze, ale także pełne ciekawej historii. Bez większego zastanawiania, możemy wybrać Lubartów, swoim wymarzonym miejscem wakacyjnym. Spotka nas tu spora ilość ciekawostek, zabytków godnych odwiedzenia, jak również wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu. Urlop czy wakacje w tak pięknym miejscu to marzenie wielu z nas. Ale jak wiemy, marzenia są po to, by je spełniać. Nawet dysponując określonym budżetem, możemy pozwolić sobie na wyjazd, a niskie ceny baz noclegowych i całodziennego wyżywienia, nie powali nas na kolana. Dodać trzeba, iż tanie noclegi nie oznaczają "gorszych". Pełen komfort zapewnią ośrodki wypoczynkowe lub jak kto woli domki kempingowe. Wracając do Pałacu Sanguszków, jego bogato wyposażone wnętrze, przyciąga każdego turystę. Pałac, położony nieopodal jeziora Firlej, otoczony pięknym zadbanym parkiem, można powiedzieć geometrycznym ogrodem, kryje wokół piękną fontannę, pozostałości mostu, które zadziwiają swoją budową, oraz staw otaczający niesamowitym zakątkiem soczystej zieleni. Dodatkowo stylowa brama pałacowa, dopełnia uroku całemu obejściu. Spacer zarówno w dzień jak i późnym wieczorem, będzie niezapomnianym, kojącym i bardzo przyjemnym przeżyciem. W słonecznych promieniach, cały ogród lśni blaskiem zieleni. Pobyt w tak niesamowitym miejscu, pozwoli na zapomnienie o szarej codzienności. Wybierając się wieczorowa porą nad staw przylegający do pałacu, poczujemy prawdziwy dreszczyk szczęścia i spokoju. Będąc raz na wakacjach w tym urokliwym zakątku, nie oprzemy się by powrócić w przyszłym roku ponownie, a może nawet wybierzemy się w dogodnych dla nas kilku dniach wolnych, by móc poczuć magię tego miejsca jeszcze raz.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1884