Szlak znanych Lublinian

Adres:

Lublin

Szlak Znanych Lublinian to szlak konieczny do obejrzenia dla wszystkich turystów. Lublin to miasto w którym urodziło się i mieszkało wiele znanych postaci.

Oczywiście nie mówi się tutaj jedynie o osobach polskiej narodowości. Warto przejść trasą tego szlaku i dowiedzieć się na własnej skórze, kto pochodził z Lublina i czym zasłynął, co może okazać się ciekawym przeżyciem zarówno dla osób młodych, jak i nieco starszych. Pierwszym punktem wycieczki jest Zamek Lubelski, gdzie kiedyś stacjonowali królowie polscy. Ważnym punktem na trasie tego szlaku jest stancja Józefa Ignacego Kraszewskiego. Wszyscy fanatycy literatury na pewno będą zainteresowani zwiedzeniem tego miejsca. Godnym uwagi miejscem będzie z pewnością stancja ks. Stanisława Wyszyńskiego, ale też zabytkowe kamienice na Starym Rynku. Wielbiciele pomników również znajdą coś dla siebie, ponieważ na terenie Lublina ich nie brakuje. Jednym z najważniejszych jest pomnik wybitnego poety, a więc Jana Kochanowskiego, gdzie wyryta została również jego krótka biografia. Kolejnym pomnik związany jest z Józefem Czechowiczem oraz jego działalnością. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się jednak pomnik Jana Pawła II, w końcu to on był wzorem dla wielu Polaków, dlatego warto przystanąć przed nim na chwilę i oddać należną cześć polskiemu papieżowi. Ostatnim punktem wycieczki na trasie Szlaku Znanych Lublinian jest pomnik Marii Curie-Skłodowskiej. Jak widać wyraźnie Lublin to miejsce bogate w ważne postacie dla historii polskiego kraju.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 644