Gorce

Adres:

Nowy Targ

Jest to przepiękne pasmo górskie znajdujące się w Beskidach Zachodnich.

Nazwa tych gór znana jest już od około 1254 roku. Góry te są bardzo bogate w roślinność, która jest tu naprawdę bujna. Znajdują się tutaj całkiem spore obszary leśne, pomimo tego, że rejon pasma górskiego Gorce był dotychczas dosyć mocno eksploatowany i wycinany. Jeśli mówić o Gorcach, to nie można nie wspomnieć na temat Gorczańskiego Parku Narodowego. Jest to ogromna atrakcja turystyczna. Miejsce przepiękne, które raczy nas wspaniałą przyrodą. Możemy odnaleźć tutaj wiekowe już drzewa, a także bardzo wiele zwierząt, których w innych terenach i lasach na próżno już szukać. Góry Gorce są świetną bazą wypadową, szczególnie jeśli chcemy zobaczyć niezapomniane krajobrazy. Widoki i panoramy z pasma Gorce są jednymi z najwspanialszych z Polskich gór. Turyści przyjeżdżają tutaj nie tylko po to, aby nacieszyć swój wzrok pięknymi widokami, ale także dlatego, aby pooddychać świeżym powietrze, oraz posłuchać szumu czystych górskich strumyków. Gorce są miejscem jak z bajki, nic więc dziwnego, że tak chętnie wybierają się tutaj turyści lubiący piesze wędrówki górskie. Warto tu przyjechać praktycznie o każdej porze roku. Nieważne czy jest zima, wiosna, lato, czy jesień. W każdej porze roku jest to przepięknie. Dla turystów, którzy wybierają się w ten region wspaniałą wiadomością będzie również ta, że mamy tutaj wiele tras turystycznych. Pozwalają one na zapoznanie się z otaczającą nas przyrodą. Prowadzą przez najpiękniejsze miejsca, która naprawdę warto zobaczyć. Aby przejść wszystkie dostępne trasy turystyczne, trzeba poświęcić na to dobre kilka dni, dlatego warto zaplanować wyjazd tak, aby chociaż z części szlaków skorzystać. W większości przypadków turyści, którzy raz byli w Gorcach, powracają w te rejony. Nic dziwnego, przecież jest to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Jeśli jeszcze nigdy tutaj nie byłeś, to nie zwlekaj dłużej! Wybierz się w Gorce, a na pewno nie będziesz tej decyzji żałować.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1245