Rynek w Nowym Targu

Adres:

ul. Rynek, Nowy Targ

W Nowym Targu znajduje się przepiękny i wręcz ogromny rynek. Zajmuje on powierzchnię około 1, 5 hektara. Jest to więc naprawdę całkiem sporo.

W centrum rynku znajduje się bardzo ładny ratusz, który jest budynkiem pochodzącym z XIX wieku. Nowotarski rynek przez wiele wieków wykorzystywany był jako centrum handlowe miejscowości. Ci więcej, przyjeżdżało do niego wielu kupców z całego kraju. Jeszcze w wieku XVIII praktycznie wszystkie budynki znajdujące się w okolicy rynku były drewniane. W 1784 roku wybuch pożar, który niestety zniszczył doszczętnie większość rynkowych obiektów. Od tego momentu zdecydowano się na budynki murowane, które w wielu przypadkach możemy podziwiać do dnia dzisiejszego. W 2012 roku rynek w Nowym Targu został odnowiony. Dziś możemy podziwiać tutaj przepiękną roślinność, która świetnie wkomponowuje się w dzisiejszy wygląd nowotarskiego rynku. Powierzchnia rynku wyłożona została granitowymi płytami, co nadaje mu prestiżu. Trzeba uznać, że rynek w Nowym Targu wygląda bardzo bogato na tle innych rynków w polskich miastach. Dookoła znajduje się mnóstwo sklepów i obiektów handlowych. Widać, że miejsce to tętni życiem i ludzie bardzo chętnie w okolicach rynku przebywają. Zresztą rynek od dawien dawna był w każdym mieście miejscem tętniącym życiem. W Nowym Targu jest to jednak nadal widoczne, a w innych miejscowościach niestety życie w centrum zanikło. Będąc w Nowym Targu naprawdę nie można ominąć i nie zobaczyć tego wyjątkowego miejsca jakim jest rynek. Warto to zrobić również dlatego, aby zobaczyć ten przepiękny budynek ratusza, który znajduje się w samym centrum rynku. Jeśli nigdy tutaj nie byłeś, naprawdę powinieneś poświęcić chwilę, aby w te miejsce dotrzeć. Nowy Targ jest bardzo ważnym miastem w regionie. Turyści nie doceniają go tak bardzo jak na przykład pobliskiego Zakopanego, choć tak naprawdę, to Nowy Targ był dawniej najważniejszą miejscowością w regionie, do której na odbywające się targowiska zjeżdżała się ludność ze wszystkich okolicznych miejscowości. W tym również z Zakopanego.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1259