Ratusz w Piwnicznej Zdroju

Adres:

ul. Rynek, Piwniczna-Zdrój

Ratusz w Piwnicznej Zdroju. Na rynku w Piwnicznej Zdroju, podobnie jak na wielu rynkach innych polskich miast znajduje się ratusz.

Nie jest on umiejscowiony w centrum rynku, a na jego uboczu. Nie było to prawdopodobnie zamierzone, ponieważ początkowo przeznaczenie budowli było całkowicie odmienne. Nie było więc podstaw żeby budować go na samym środku rynku. Ratusz nie jest bardzo wiekowym budynkiem, ponieważ powstał stosunkowo niedawno, bo w XIX wieku. Początkowo nie był to ratusz, a wartownia. Z czasem jednak przeznaczenie budynku zostało zmienione. Warto także wspomnieć o tym, że obok ratusza stoi bardzo ważny dla mieszkańców Piwnicznej Zdroju pomnik. Jest on upamiętnieniem mieszkańców tej miejscowości, którzy zginęli podczas wojny. W niedalekiej odległości od ratusza, znajduje także się kościół rzymskokatolicki, który również warto zobaczyć. Ratusz z architektonicznego punktu widzenia nie jest budynkiem zbyt urodziwym. Nic w tym zresztą dziwnego, ponieważ budynek ten nie powstawał w celach reprezentacyjnych, a obronnych. Dziś w pobliżu ratusza odnajdziemy bardzo wiele zieleni. Trzeba przyznać, że władze Piwnicznej Zdroju dbają o wizerunek swojej miejscowości, przez co wygląda ona bardzo atrakcyjnie. Mamy tutaj piękne kwiaty, krzewy, drzewa, czy ławeczki. Na pewno, jeśli już znajdziemy się na rynku w Piwnicznej Zdroju to warto zwrócić uwagę na rynkowy ratusz, jednak nie jest to obiekt turystyczny, który zachwycałby w tej miejscowości najbardziej. Warto zaznaczyć, że możliwe jest zaparkowanie samochodu praktycznie przed samym ratuszem, dzięki czemu możliwe jest wygodne obejrzenie rynku wraz ze znajdującymi się w jego okolicy budynkami, bez zbędnych wędrówek pieszych. Jeśli natomiast nie czujemy potrzeby, aby wysiadać z samochodu, to możemy objechać dookoła rynek, przejeżdżając również obok budynku, w którym mieści się ratusz.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1227