Czerwony szlak turystyczny: Gołoszyce - Piotrowice

Adres:

Sandomierz

Szlak czerwony Gołoszyce - Piotrowice to bardzo wymagający szlak turystyczny mieszczący się na terenie gminy Sandomierz.

W całości liczy sobie on aż 99 kilometrów, a więc jego pokonanie może zająć nawet kilka dni, choć najlepiej jest wybrać dla siebie najciekawsze odcinki i tam zaspokoić swoją wiedzę poznawczą. Początek szlaku ma miejsce przy dworcu PKS w Gołoszycach, skąd po parunastu kilometrach można dostać się na zjawiskowe Górki Klimontowskie. To właśnie w Klimontowie można napotkać pierwsze z ciekawszych zabytków architektonicznych, do których zaliczyć można m. in. zabytkową kolegiatę św. Józefa. Ta świątynia to naprawdę ciekawe przeżycie religijne dla osób głęboko wierzących. Oczywiście najwięcej atrakcji turystycznych na zainteresowanych czeka w Sandomierzu, który zlokalizowany jest na 67. kilometrze trasy. Tam można zwiedzić takie atrakcje jak: Wąwóz Królowej Jadwigi, Stary Rynek, czy też Góry Pieprzowe z doskonałym punktem widokowym. Pod koniec szlaku odwiedza się miejscowość Zawichost, gdzie znajduje się kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Na pewno warto zatrzymać się przy nim na dłuższą chwilę. W niektórych miejscach tego szlaku trasa jest dość trudna technicznie, dlatego na szlak nie powinno zabierać się dzieci. Przejście całego szlaku to doskonała dawka edukacyjna dla osób dorosłych oraz młodzieży, a także możliwość zapoznania się z bardzo ciekawymi zabytkami architektonicznymi i sakralnymi z dawnych lat. Na pewno warto udać się na ten szlak znajdując się w jego bliskiej odległości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 752