Szlak Trzech Kultur we Włodawie

Adres:

Włodawa

Na szczególną uwagę we Włodawie zasługuje Szlak Trzech Kultur, gdzie postanowiono upamiętnić wielokulturowość Ziemi Włodawskiej.

Wędrówka tym szlakiem rozpoczyna się w szczególnym miejscu, a więc pod kościołem parafialnym, który można dodatkowo zwiedzić od wewnątrz, co jest ciekawą opcją zwłaszcza dla osób bardzo religijnych. Bardzo wartościowymi elementami są mieszczące się tam starodawne polichromie. Na trasie Szlaku Trzech Kultur znajduje się również dawna cerkiew prawosławna, która zawiera w sobie wiele ciekawych elementów z dawnych lat. Warto poświęcić jej trochę wolnego czasu i podczas podróży tym szlakiem odwiedzić ją. Kolejnym elementem godnym polecenia dla turystów jest Synagoga Włodawska. Upamiętniono tam historię Żydów na tych terenach, która była naprawdę bogata. Widać wyraźnie, że warto się z nią dokładnie zapoznać, jeśli kogoś interesuje historia żydowska. Wyjątkowymi zabytkami są także architektoniczne budowle pod postacią kram, czy też jatek. Oprócz tego na uwagę zasługuje włodawski rynek, który jest bardzo piękny oraz stylowy, dlatego ludzie decydują się tam na spędzenie wolnego czasu w upalne dni. Po drodze można odwiedzić również Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Na brak zajęć na trasie tego szlaku nie można narzekać, więc nic dziwnego, że miejsce to jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów z całego świata. Szlak Trzech Kultur nie jest zbyt wymagający pod kątem technicznym, a więc można zdecydować się na jego pokonywanie na własnych nogach, co umożliwia przeżycie jeszcze większych doświadczeń.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1584