Trasa rowerowa Kopiec Grunwald

Adres:

Zator

Trasa rowerowa Kopiec Grunwald jest jedną z tras rowerowych znajdujących się w Dolinie Karpia. Jest jedną z najkrótszych, bo jej długość wynosi nieco ponad jedenaście kilometrów.

Jest również jedną z najbardziej zróżnicowanych, chociażby ze względu na krajobrazy. Część trasy rowerowej Kopiec Grunwald biegnie przez tereny rolnicze przez, które przejeżdża się po drogach gruntowych, a większa część trasy biegnie drogami asfaltowymi. Poziom trudności tej trasy rowerowej, uznawany jest za łatwy. Z tego powodu jest polecana dla rodzin z dziećmi. Trasa swój początek ma na rynku w Zatorze, później biegnie przez miejscowości Podolsze, Smolice, do Palczowic, skąd znowu wyrusza się na rynek w Zatorze, gdzie znajduje się koniec tej trasy. Na rynku w Zatorze można zobaczyć Pałac Potockich oraz kościół gotycki św. Wojciecha i Jerzego. Trasa do Podolszy i dalej do Smolic, biegnie przez tereny rolnicze, gdzie oko cieszy przyroda oraz powyrobiskowe zbiorniki wodne, a także ptactwo, które zasiedla te tereny i, które jest "perełką" dla ornitologów na skalę europejską. Najważniejszą atrakcją turystyczną na tej trasie, jest Kopiec Grunwald, który został usypany przez mieszkańców wsi Rabusiowice, w pięćsetną rocznicę zwycięstwa Polaków pod Grunwaldem. Kopiec ten znajduje się nieopodal tej wsi, na dziewiczym terenie, który sam w sobie jest wart zobaczenia. Tym bardziej, że z tym terenem sąsiadują stawy rybackie, które są chlubą Doliny Karpia. Na trasie rowerowej Kopiec Grunwald znajduje się wieś Palczowice, gdzie można zwiedzić jedyny w swoim rodzaju dziewiętnastowieczny drewniany kościółek oraz zobaczyć figurę św. Jana Nepomucena. Trasa rowerowa prowadzi więc nie tylko przez warte zobaczenia krajobrazy, gdzie króluje przyroda, ale też pozwala na zobaczenie perełek architektury zabytkowej. Warto więc wybrać się na wycieczkę tą trasą rowerową, nawet całą rodziną, bo trasa jest krótka i łatwa do pokonania. Wrażenia zmysłowe jakie pozostawią krajobrazy, z pewnością będą niezapomniane. Warto samemu się przekonać.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 955