Trasa rowerowa World Cup MTB

Adres:

Zator

Gmina Zator to przepiękne miejsce położone u podnóży Pogórza Karpackiego, w województwie Małopolskim. W gminie tej znajduje się Dolina Karpia, czyli teren na, którym znajduje się największe skupisko stawów ryb hodowlanych.

Tradycja hodowli ryb istnieje na tym terenie od czasów średniowiecza. Właśnie te stawy, wraz z charakterystyczną dla tych terenów fauną i florą oraz otoczenie Pogórza Karpackiego, sprawia, że Gmina Zator jest tak atrakcyjna dla turystów. Istnieją w tym miejscu także zabytki architektoniczne i inne atrakcje turystyczne, które kuszą coraz to większą liczbę turystów. Jedno jest pewne tereny Gminy Zator cała Dolina Karpia to miejsce, które trzeba zobaczyć i nacieszyć oczy przepięknymi krajobrazami. Jak najlepiej zwiedzać te tereny? Jednym z wyjątkowych sposób są wycieczki rowerowe, po wielu trasach rowerowych, które na tym terenie powstały. Jedną z najtrudniejszych, uznawaną za ekstremalną i polecaną tylko wprawionym miłośnikom kolarstwa górskiego jest trasa rowerowa Worl Cup MTB. Trasa ta jest pętlą, która ma nieco ponad trzy kilometry długości. Główną atrakcją z jakiej słynie trasa rowerowa World Cup MTB są strome i trudne górskie zjazdy i podjazdy. W sąsiedztwie trasy płyną dziesiątki strumyczków i źródełek, a jeśli ktoś będzie miał już dosyć adrenaliny, warto żeby przejechał tą krótką pętlę w spokojnym tempie i nacieszył oczy przepięknymi widokami. Dodatkową atrakcją na tej trasie jest możliwość spotkania na niej trenujących zawodników klubu kolarstwa górskiego o nazwie Zatorska Grupa Kolarska "Sokół" i podpatrzenie jak przeszkody pokonują profesjonaliści. Atrakcja warta jest skorzystania z niej, ponieważ pozwala na przeżycie niezapomnianych chwil zarówno dla tych, którzy kochają adrenalinę, jak i dla tych, którzy kochają piękne widoki. Gmina Zator jest atrakcyjna turystycznie z wielu powodów i potrafi dostarczyć atrakcji nawet najbardziej wymagającym turystom. A trasa rowerowa World Cup MTB jest odpowiednią atrakcją dla kochających adrenalinę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 846