Ścieżka poznawcza na Bukową Górę

Adres:

Zwierzyniec

W Polsce znajduje się niezwykle wiele szlaków turystycznych. Są to zarówno trasy piesze, jak i szlaki rowerowe, bowiem taki rodzaj turystyki stał się w ostatnich czasach bardzo modny.

Połączenie aktywności fizycznej i możliwości pooddychania świeżym powietrzem ze zwiedzaniem wydaje się być jednym z najlepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu, gdyż oprócz tego, że wiele zobaczymy i wiele się nauczymy, pozytywnie wpłyniemy na swoje zdrowie. Jak każdy doskonale wie, Polska jest pięknym krajem, w którym jest co zwiedzić. Od morza, aż po góry ciągnie się niezliczona ilość wspaniałych miejsc. Szczególnie pięknym regionem jest Lubelszczyzna. Zarówno Polesie Lubelskie, jak i Wyżyna Lubelska zachwycają swoimi nietuzinkowymi atrakcjami turystycznymi. To tu znajduje się Zwierzyniec- malownicze miasteczko położone nas Wieprzem, tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym. W Zwierzyńcu możemy przejść się tak zwaną "Ścieżką dydaktyczną na Bukową Górę". Jest to swego rodzaju model dydaktyczny, który ma na celu ukazywać różnorodność przyrodniczą na niewielkiej przestrzeni. Różnorodność ta w głównej mierze wynika ze zmiany żyzności siedlisk. Możemy podziwiać tu zarówno bory sosnowe i jodłowe, jak i żyzną buczynę. Ścieżka ta ma długość 2, 6 kilometra i nie jest ona dostępna dla rowerów. Aby móc nią przejść trzeba mieć kartę wstępu. Trasa rozpoczyna się przy Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN. Z pewnością warto tu przyjechać i przejść się tą trasą by poznać uroki Roztocza i w fajny sposób spędzić czas wolny.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1429