Ścieżka poznawcza na Piaseczną Górę

Adres:

Zwierzyniec

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż Polska jest przepięknym krajem.

Wiedzą o tym nie tylko rodacy, ale także goście zza granicy, którzy coraz chętniej odwiedzają nasz kraj, by jak najlepiej poznać jego historię i zwiedzić najpiękniejsze zakątki Polski. Turystyka naszego kraju w ostatnim czasie bardzo się rozwinęła. Możemy to zauważyć szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdzie schroniska i hotele pękają w szwach. Nic dziwnego, bowiem od morza, aż po góry ciągnie się niezliczona liczba przepięknych i wartościowych turystycznie miejsc. Szczególnie pięknym rejonem jest Lubelszczyzna. Zarówno Polesie Lubelskie, jak i Wyżyna Lubelska zachwycają mnóstwem starych kościołów pochodzących z różnych epok, monumentalnych zamków i pałaców, pomników, interesujących muzeów, galerii i wieloma innymi atrakcjami, które chętnie podziwiane są zarówno przez miejscowych, jak i przez ludzi z całego świata. To właśnie tu znajduje się Zwierzyniec- wspaniałe miasto położone nad Wieprzem, tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym. Znajduje się tu mnóstwo szlaków turystycznych, bowiem turystyka piesza i rowerowa stały się w ostatnim czasie bardzo modną formą spędzania wolnego czasu. Bowiem czy jest coś lepszego od połączenia aktywności fizycznej ze zwiedzaniem? Jednym z najwspanialszych szlaków jest Ścieżka poznawcza na Piaseczną Górę. Niestety nie jest ona dostępna dla rowerów, a czas jej przejścia wynosi około 2, 5 godziny. Ścieżka ta rozpoczyna się od stawów "Echo", a kończy przy Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym RPN. Jest ona świetną alternatywą na rodzinny wypad.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1166