Pieszy Szlak partyzancki

Adres:

Zwierzyniec

Turystyka w Polsce to prężnie rozwijająca się dziedzina gospodarki. Z pewnością na turystyczność Polski wpływa niezliczona liczba wspaniałych miejsc i zabytków.

Ponadto posiadamy wspaniałą historię, którą z pewnością warto poznać. I tak o to i rusz odwiedzają nas goście zza granicy, którzy bardzo upodobali sobie nasz kraj. Z pewnością świetnie odnowione zaplecze turystyczne to coś, co przyciąga ich jeszcze bardziej, choć na pewno pierwszorzędną rzeczą są uroki naszego kraju. Jednym z najpiękniejszych regionów Polski jest Lubelszczyzna, która niestety nie zawsze jest doceniana. Zachwyca ona jednam mnóstwem przepięknych starych kościołów, monumentalnych zamków, pałaców, historycznych parków i innych nie mniej ciekawych zabytków. Na Lubelszczyźnie znajduje się przepiękne, malownicze i zielone Roztocze, które zachwyca bogactwem naturalnym oraz świeżym powietrzem. Znajduje się tu wiele szlaków turystycznych- pieszych i rowerowych. Gdyż turyści upodobali sobie w ostatnim czasie aktywną formę spędzania czasu, na szlakach tych może być naprawdę tłoczno. Szczególnie wiele znajduje się w pobliżu Zwierzyńca- wspaniałego miasteczka położonego nad Wieprzem tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym. Jednym z najpiękniejszych szlaków, który się tu znajduje jest oznaczony na czerwono Szlak Partyzancki. Jego długość wynosi 53 kilometry. Trasa tego szlaku biegnie przez wiele miejscowości (Krynice - Kolonia Partyzantów - Dominikanówka - Krasnobród - Jacnia - Kolonia Bondyrz - Wojda - Kosobudy - Szczebrzeszyn - Szperówka). Podczas przechadzki tym szlakiem możemy podziwiać miejsca walk partyzanckich.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 706