Szlak turystyczny do Zamku

Adres:

Brzeg

Turystyka w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie. Podróżnicy, zarówno ci z Polski, jak i z zagranicy najchętniej odwiedzają południe naszego przepięknego kraju.

To tam, możemy znaleźć wspaniałe miasto - Brzeg, które jest niezwykle przepięknym miejscem znajdującym się w województwie opolskim. To prawdziwy raj dla turystów! W Brzegu znajduje się ogromna ilość cudownych zabytków, które z pewnością są godne naszego podziwu. Aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca tego miasta warto przejść się szlakiem turystycznym, który rozpoczyna się na ulicy Bolesława Chrobrego, na Placu Bramy Wrocławskiej. Dalej trasa prowadzi do Amfiteatru. To właśnie tu niegdyś toczyło się radosne życie mieszkańców Brzegu. W Amfiteatrze organizowano bowiem masowe imprezy, które były niezwykłą atrakcją. Niestety miejsce to w dzisiejszych czasach popada w ruinę. Dalej trasa przechodzi przez fosę na ulicę Armii Krajowej, następnie natomiast przejściem do Parku Centralnego. Znajduje się tam przepiękna roślinność, a także staw z wodotryskiem. Jest to bardzo chętnie odwiedzane miejsce, zarówno przez turystów jak i mieszkańców. W parku tym można odpocząć, odprężyć się i pooddychać świeżym powietrzem. Gdy już zobaczymy fontannę "Brat Ledy z łabędziem" warto przejść fosa do ulicy Długiej, by tam zwiedzić kościół świętego Mikołaja, przepiękny ratusz brzeski, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, a także zamek, który jest naprawdę zachwycającą budowlą. Jeśli nie masz planów na weekend, odwiedzenie Brzegu z pewnością będzie dobrym pomysłem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 855