Rynek w Gorlicach

Adres:

Rynek, Gorlice

Nie licząc oczywiście ciekawej okolicy pod względem pieszych wędrówek i przepięknych krajobrazów to niewątpliwie największą atrakcją i najciekawszym miejscem na spędzenie sporej ilości czasu jest rynek w Gorlicach.

Nie jest to tylko i wyłącznie zwykły rynek jak w każdym innym mieście, znajduje się tu wiele ciekawych miejsc, które można zobaczyć. Jednym z nich jest ratusz gorlicki, który prezentuje się fantastycznie i stanowi charakterystyczny punkt zarówno całego miasta jak i rynku, szczególnie dzięki swojej wieży zegarowej, która już na stałe wkomponowała się w krajobraz tego miasta. Również bardzo ciekawą sprawą jest pomnik, którego nazwa to "Ławeczka Łukasiewicza", oczywiście bardzo łatwo się domyślić co ona przedstawia, ale wielu turystów może nie wiedzieć kim jest Ignacy Łukasiewicz, a jest to Polak znany na całym świecie, konstruktor i wynalazca lampy naftowej, która zmieniła oblicze świata. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej osoby to warto udać się do Muzeum Ziemi Gorlickiej imienia właśnie Ignacego Łukasiewicza, dowiemy się tam wielu rzeczy o historii tego miasta, która jest niezwykle bogata, ale również poznamy sporo ciekawych informacji na temat najsławniejszej osoby w Gorlicach - wynalazcy lampy naftowej. Oczywiście rynek w Gorlicach jest również miejscem, w którym znajdziemy sporo sklepów zarówno spożywczych jak i obuwniczych oraz restauracji w których możemy zjeść obiad czy inną przekąskę oraz możemy po prostu pochodzić po okolicznych uliczkach i podziwiać miejską zabudowę i ciekawe budynki. Bardzo blisko rynku, właściwie na samym jego skraju znajduje się Bazylika Mniejsza, jest tytuł honorowy otrzymany przez kościół pod wezwaniem imienia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach, budynek o bardzo bogatej historii, który znakomicie komponuje się w miejskiej zabudowie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2124