Jaśliski Park Krajobrazowy

Adres:

Krosno

Jest to park zlokalizowany w Beskidzie Niskim. Dokładnie znajduje się on we wschodniej jego części.

Do Jaśliskiego Parku Krajobrazowego należy kilka rezerwatów takich jak: Rezerwat Przyrody Kamień nad Jaśliskami, rezerwat Przełom Jasiołki, rezerwat Źródliska Jasiołki, rezerwat Modrzyna, oraz rezerwat przyrody Wadernik. Oprócz tego koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że w Jaśliskim Parku Krajobrazowym znajduje się najwyższy szczyt w tym rejonie. Tym szczytem jest niewątpliwie Kamień nad Jaśliskami położony na wysokości 857 metrów n. p.m. Warto wybrać się na wędrówkę po tym parku krajobrazowym, a także podjąć się zdobycia tego szczytu. Turyści, którzy decydują się na to w większości przypadków są bardzo zadowoleni i zachwyceni tutejszą przyrodą. Jeśli lubimy zdobywać szczyty to warto zainteresować się jeszcze szczytami Danawa i Kanasiówka. Danawa znajduje się na wysokości 840 metrów n. p.m., a Kanasiówka na wysokości 823 metrów n. p.m. Jaśliski Park Krajobrazowy jest atrakcyjnym miejscem dla turystów również dlatego, że znajdziemy w jego pobliżu masę miejsc noclegowych. Są to niewielkie pensjonaty, ale również i gospodarstwa agroturystyczne. Można więc tak zaplanować swój wypoczynek w tym rejonie, aby poświęcić sporo czasu na zdobywanie i odkrywanie przepięknej przyrody jaka niewątpliwie się tutaj znajduje. Wędrując po tutejszym parku mamy szansę spotkać na naszej drodze bardzo wiele zwierząt. Oczywiście w większości przypadków nic nam nie zagraża, ale zawsze warto zachować czujność. Wśród zwierząt zamieszkujących Jaśliski Park Krajobrazowy znajdują się między innymi rysie, lisy, wilki, a także sarny, zające czy jelenie. Jaśliski Park Krajobrazowy jest miejscem, w którym naprawdę można miło wypocząć. Warto tutaj się jak najbardziej wybrać. Jeśli chcecie mieć możliwość poobcować z nietkniętą przyrodą, to najlepszym wyborem jest właśnie Jaśliski Park Krajobrazowy!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1533