Łęczyńska Dolina Dinozaurów

Adres:

Podzamcze, 21-010 Łęczna

Gmina Łęczna położona jest w województwie Lubelskim, w powiecie łęczyckim.

Gmina ta podzielona jest na trzy strefy klimatyczne, co powoduje, że jest ona wyjątkowa pod względem przyrodniczym i klimatycznym. Podział na strefy klimatyczne spowodowany jest tym, że przez tereny gminy przepływają dwie rzeki, Świnka i Wieprza. Stolicą Gminy Łęczna, jest miasto Łęczna, które obecnie liczby niecałe dwadzieścia cztery tysiące mieszkańców. Pierwsze zapiski o Łęcznej pochodzą z trzynastego wieku. Łęczna była wsią, której właścicielem w drugiej połowie piętnastego wieku został Jan z Tęczyna. Dzięki niemu Łęczna w 1467 roku otrzymała prawa miejskie o od Kazimierza Jagiellończyka. Pozwolono też na organizację jarmarków, które mogły organizować tylko miasta. W Łęcznej organizowano dwa jarmarki, które przyczyniły się do rozwoju miasta. Obecnie Łęczna jest chętnie odwiedzana przez turystów. Powodem jest nie tylko zróżnicowana przyroda, ale też zabytki i atrakcje turystyczne znajdujące się nie tylko w mieście, ale i ma terenie całej gminy. Do najsłynniejszych zabytków w Łęcznej zalicza się ruiny zamku w Łęcznej, a także stare miasto i rynek na, którym stoi stary ratusz. Oprócz tego w Łęcznej znajduje się renesansowy Kościół św. Marii Magdaleny i Dawna Misjonaria, która jest wpisana do listy zabytków. W Łęcznej znajduje się też jedna z najlepiej zachowanych Synagog w województwie Lubelskim. Jednak Łęczna to nie tylko zabytki. W Mieście znajduje się też Łęczyńska Dolina Dinozaurów. Łęczyńska Dolina Dinozaurów, jest najstarszym w Polsce tego typu miejscem. W dolinie znajduje się osiem wielkich rzeźb dinozaurów, zaprojektowanych i wykonanych przez miejscowego rzeźbiarza. Jest to doskonałe miejsce nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Łęczna jest zdecydowanie jednym z tych miejsc na mapie Polski, które trzeba odwiedzić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 4437