Szlak papieski Limanowa

Adres:

Limanowa

Osoby, które lubią podróżować po Polsce, powinny wziąć pod uwagę odwiedzenie Limanowej choć na kilka dni.

Tutaj warto zwiedzić trasę Limanowskiego Szlaku Papieskiego, która jest wspaniałym przeżyciem dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Tego rodzaju eskapada bierze swój początek na przełęczy o imieniu Marszałka Rydza-Śmigłego i poprowadzi dzielnych turystów poprzez takiej miejscowości jak: Mogielnica potem Przełęcz Słopnicka również miejscowość o nazwie Cicho. Warto wiedzieć przy tym, iż na każdym etapie tego rodzaju wędrówki będziemy mogli skorzystać z informacji, które zostały sprawnie umieszczone na całości tego szlaku. Będzie tu można obejrzeć takie miejsca, jak Przełęcz, czy też Cichoń. Stąd też będą zmierzać turyści do miejscowości Limanowa. Każdy, kto podejmuje wyzwanie, aby się tędy przejść będzie mógł skorzystać z tablic informacyjnych, które będą dodatkowymi drogowskazami i pozwolą delektować się tym miejscem. Tutaj także można wspaniałe zregenerować swoje siły witalne i pójść śladami wybitnego papieża Polaka, który niegdyś wraz ze swoimi studentami bardzo cenił sobie górskie wyprawy i niezwykle aktywnie uprawiał wszelkiego rodzaju sporty. Bardzo wiele mówi się o jego wędrówkach właśnie po górach, w okolicy miejscowości Limanowa. Trudno się temu dziwić bowiem podczas tego rodzaju wyprawy można wspaniale odpocząć oraz doświadczyć kontaktu z pięknem tego miejsca. Limanowa to miasto, które posiada bardzo wiele ważnych dla całego kraju zabytków. Znajduje się tu wiele kościołów, cmentarzy wojskowych oraz miejsc, które stanowią pomniki pamięci. Warto poświęcić nieco czasu na to, aby obejrzeć wszystko to, co stworzyła przeszłość na podwalinę lepszej przyszłości. Niemniej jednak największą wartością będzie rekreacja na górskich stokach. To sport, który potrafi dać wiele dobrego zarówno dla ciała, jak też i ducha.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 796