Czarny Szlak Rowerowy w Poniatowej

Adres:

Poniatowa

Gmina Poniatowa to niezwykle czysty region położony wśród pachnących lasów z dala od dużych miast, czy zakładów przemysłowych.

Takie położenie korzystnie wpływa na stan powietrza oraz wód, w miejscowych, niewielkich, aczkolwiek bardzo urokliwych stawach i jeziorkach, a łącznej powierzchni ponad czternastu hektarów. Szczególnie dużą popularnością cieszy się dwuhektarowy zalew, który jest rajem dla wszystkich miłośników wodnego szaleństwa. Gmina Poniatowa jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek. Wśród lasów oraz nad brzegami jezior i stawów wiją się liczne ścieżki rowerowe oraz piesze. Jednym z najpiękniejszych jest Czarny Szlak Rowerowy. Trasa bardzo często bywa nazywana „Nitką Kolejki Wąskotorowej”, gdyż swój początek bierze przy stacyjce kolejki wąskotorowej w urokliwym Opolu Lubelskim przy ulicy Kolejowej. Warto dodać, że owy szlak łączy się z innymi ścieżkami, którymi można dotrzeć, chociażby do niezwykle klimatycznego Kazimierza Dolnego, czy zawsze świeżego i pełnego atrakcji Nałęczowa. Długość szlaku wynosi czterdzieści osiem kilometrów. Podczas wycieczki warto szczególną uwagę zwrócić na wiele ciekawych i zabytkowych obiektów. Pierwszym z nich jest Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach, który urzeka zwiedzających przede wszystkim swoim unikatowym wiejskim wyglądem, okazałymi organami oraz obraz Św. Józefa z Dzieciątkiem. Zespół pałacowo–parkowy w Kraczewicach (Dom Muzyki) to kolejne miejsce, które najlepiej sprawdzi się na dłuższy postój. To jedyna w okolicy tak piękna secesyjna budowla otoczona malowniczym i zadbanym parkiem. Czarny Szlak Rowerowy to prawdziwa gratka dla miłośników jednośladów, a także dla wszystkich tych, którzy pragną aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1091