Nadszaniec Bastionu VII

Wstęp:

Płatny

Adres:

Waleriana Łukasińskiego 2, 22-400 Zamość

Zamość to jedna z najbardziej znanych miejskich twierdz jakie nie dość że po dziś dzień zachowały się w bardzo dobrym stanie, to na dodatek są dogodnie położone.

Zamość słynie przede wszystkim z warownych obmurowań. Jednak przyjeżdżając na urlop do tego miasta warto również poświęcić trochę czasu na zwiedzenie jego pozostałych zabytków, których nie brakuje na terenie całego miasta. W obrębie historycznych murów miejskich wewnątrz których powstały miejskie fortyfikacje obronne zlokalizowanych zostało siedem bastionów które miały strzec przed wrogiem poszczególnych części Zamościa. Jednym z największych i najbardziej okazałych z nich był Bastion VIINadszaniec Bastionu VII to fortyfikacja obronna zlokalizowana na wschodzie miasta. Ze względu na ukształtowanie terenu na tym obszarze, które było najdogodniejsze do przeprowadzenia ataku, to właśnie w tym miejscu jednostka obronna musiała być najbardziej masywna i przygotowana na silne uderzenie wroga. Ziemny Nadszaniec Bastionu VII powstał na początku dziewiętnastego stulecia, a konkretnie w roku 1810. Równolegle wzniesiono galerie strzeleckie z niewielkimi otworami strzelniczymi, które można podziwiać do dnia dzisiejszego. W momencie gdy twierdza została zlikwidowana, wraz z nią upadł również bastion VII. Dopiero po wielu latach w wyniku prowadzonych na tym terenie prac archeologicznych odkopano spod zwałów ziemi pozostałości murów obronnych, które następnie zrekonstruowano na podstawie dostępnych planów architektonicznych. Obecnie szaniec wraz z pozostałymi zabudowaniami obronnymi okalającymi stare miasto jest udostępniony dla zwiedzających. Szczegóły dotyczące godzin otwarcia oraz biletów wstępu na tereny muzealne znajdujące się na obszarze Zamościa można uzyskać na stronach internetowych miasta, a także w miejskim punkcie informacji turystycznej, który swoją siedzibę ma w Ratuszu na Rynku Wielkim.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1240