Wtorek, 04 lipiec 2017 13:07

Odkryjmy Mogilany na nowo

Zaangażowanie i dociekliwość uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowika Konopki w Mogilanach, którzy wzięli udział w konkursie „Odkryjmy Polskę na nowo” sprawiły, że powstał unikalny przewodnik po tej urokliwej miejscowości. Celem konkursu było wyróżnienie miejsc pięknych i ważnych w miejscowości Mogilany i z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że założenie zostało zrealizowane w 100%. Atrakcje turystyczne, informacje, legendy oraz ciekawostki - to wszystko znajdziecie w opracowaniu młodych mieszkańców Mogilan.

Atrakcje Mogilany

Atrakcje historyczne i naturalne

Dwór w Mogilanach to wizytówka i dziedzictwo kulturowe tego rejon. Nic więc dziwnego, że młodzi badacze terenu opisali jego walory.

Inną atrakcją, która pojawiła się w opracowaniu jest urokliwy park w Mogilanach oraz Las Bronaczowa – miejsca idealne dla miłośników przyrody. Znajdujemy tu także opis lokalnej flory, która z pewnością dodaje uroku i dopełnia piękno lokalnej architektury. Informacje zebrane i spisane przez uczniów szkoły podstawowe z Mogilan zachęcają do odwiedzin i zobaczenia tego wszystkiego na własne oczy.

Obiekty sakralne

W pracach uczestników znalazły się również opisy dotyczące Kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Intrygujące ciekawostki historyczne oraz architektoniczne rozbudzają ciekawość i sprawiają, że chce się podążać szlakiem miejscowych kapliczek, które także zostały opisane.

Kapliczka św. Walentego, Kapliczka św. Stanisława, Kapliczka św. Mateusza Kapliczka św. Marcina, Kapliczka Najświętszej Maryi Panny - to pięć punktów na trasie, która została szczegółowo opisana. Dzięki temu słoneczna niedziela może stać się dniem odkrywania niezwykłych miejsc właśnie w Mogilanach.

Nieznane legendy

Atrakcje turystyczne to jednak nie wszystko. W każdej miejscowości krążą opowieści, anegdoty, legendy, które dość rzadko zostają spisane i uporządkowane. Nasz konkurs jest doskonałym pretekstem aby udokumentować wszelkie opowieści lokalne, które niejednokrotnie sprawiają, że pozornie nieciekawe miejsce nabiera ogromnego znaczenia. Dzięki temu mieszkańcy mogą przypomnieć sobie lub dowiedzieć się o legendarnej stronie swojej miejscowości a potencjalni turyści otrzymują kolejne argumenty skłaniające do przyjazdu właśnie do Mogilan. Opisana przez uczniów legenda nie jest znana wszystkim. Pełna romantyzmu, przekazywana z pokolenia na pokolenie zachowała w sobie tajemniczość i oryginalność.

Trasa rowerowa

Bardzo ważną częścią turystyki w Mogilanach jest trasa rowerowej, która prowadzi przez najpiękniejsze miejsca tego regionu. Opisana jasno i klarownie dzięki temu każdy miłośnik aktywnego wypoczynku może po prostu wsiąść na rower i przekonać się, że Mogilany to niedoceniany kawałek świata, który mamy w zasięgu ręki.

Wszystkie prace konkursowe:   Mogilany

 

 

Czytany 2553 razy
Dział: Aktualności

Działania marketingowe

Dziękujemy wszystkim sponsorom którzy pomagają przy organizacji programu „Reaktywacja Dziedzictwa Regionalnego”. Dzięki wam możemy podejmować działania mające na celu promocję histori i Dziedzictwa Kulturowego Polski.

 

Sponsorzy:

etnaterm     niestrudzeni

 

 

Promocja miejscowości to nie tylko organizacja konkursu, ale również wszystkie działania marketingowe z nim związane. W celu jak najlepszej reklamy Regionu podjęliśmy szereg działań które w konsekwencji stale poszerzają grono odbiorców portalu a co za tym idzie wpływają na wizerunek i napływ klientów dla naszych sponsorów.

 

Przedstawiamy poniżej wyniki działań promocyjnych:

Dane statystyczne

 

Zakres działań

Działania lokalne

strona statystyki

4tour.pl

Facebook

Prasa lokalna

Youtube

Działania SEO

Statystyki

   Działania lokalne

 

Zaangażowanie lokalnej społeczności w działania mające na celu zdobycie opisów, historii, listy atrakcji oraz zdjęć.

Integracja przedstawicieli różnych pokoleń we wspólnym działaniu.

 

strona statystyki   Portal 4tour.pl

* Statystyki dotyczą wyświetleń podstron na portalu 4tour.pl dla miejscowości Łętownia

 • Ruch w trakcie trwania kampanii:

  1153

   

 • Aktualnie:

  -

   Kampania promocyjna facebook

 • Wyświetlenia filmu

  1248

 • Polubienia, udostępnienia

  12

   Prasa lokalna

 

Brak prasy lokalnej

 

   Film promujący

 • Film promujący konkurs oraz miejscowość
  skierowany do społeczności lokanej
 • Zobacz film

   Działania SEO

 

Optymalizacja treści dotyczących wydarzeń, historii, atrakcji w miejscowości.

Optymalizacja pod użytkowników wyszukujących informacje w internecie w celu uzyskania jak największego ruchu, a co za tym idzie promocji miejscowości i sponsorów.

 

Nawiązane kontakty

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach

Wójt gminy Mogilany

Linki zwrotne

Linki zwrotne inaczej link przychodzący zamieszczony w innej witrynie. Linki zwrotne do portalu 4tour zostały umieszczone na stronach:

- strona internetowa Szkoły

Podsumowanie

Stosunek mieszkańców do ruchu na stronie oraz w mediach społecznościowych pozwala wnioskować

iż informacja o konkursie dotarła do większości społeczności lokalnej.

Szkoły oraz włodarze wyrazili zainteresowanie dalszą współpracą w ramach programu Reaktywacji Dziedzictwa Regionalnego.

Konkurs miał pozytywny oddźwięk wśród mieszkańców Mogilan.